مکان فعلی :
اخبار برگزیده :

آخرین اخبار
                    
آغاز عملیات احداث باند دوم فرودگاه بین المللی کرمان با حضور استاندار کرمان
۱۳۹۵/۱۰/۱۹

آغاز عملیات احداث باند دوم فرودگاه بین المللی کرمان با حضور استاندار کرمان

استاندار کرمان در آئین آغاز عملیات احداث باند دوم فرودگاه بین المللی کرمان، گفت: امید می رود ترمیم باند فعلی و باند دوم فرودگاه بین المللی کرمان ظرف مدت هفت ماه آینده به بهره برداری برسد.

استاندار کرمان در آئین آغاز عملیات احداث باند دوم فرودگاه بین المللی کرمان، گفت: امید می رود ترمیم باند فعلی و باند دوم فرودگاه بین المللی کرمان ظرف مدت هفت ماه آینده به بهره برداری برسد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی بعد از ظهر یکشنبه در آئین آغاز عملیات احداث باند دوم فرودگاه بین المللی کرمان که با حضور معاون مدیرعامل شرکت فرودگاهی کشور برگزار شد، افزود: توجه به برنامه های دولت تدبیر و امید در بحث بنادر جاسک و مکران بزرگ، با مذاکرات صورت گرفته با وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل فرودگاه های کشور آغاز عملیات احداث باند دوم فرودگاه بین المللی کرمان تصویب شد.
وی با تاکید براینکه برای آغاز عملیات احداث باند دوم فرودگاه بین المللی کرمان از پیمانکار معتبر و بزرگ کشور استفاده شده است، یادآورشد: امید می رود ترمیم باند فعلی و باند دوم فرودگاه بین المللی کرمان ظرف مدت هفت ماه آینده به بهره برداری برسد.
استاندار کرمان احداث باند دوم فرودگاه کرمان را یکی از کارهای مهمی دانست که نقش تعیین کننده ای در توسعه و پیشرفت جنوب شرقی کشور خواهد داشت و خاطرنشان کرد: از آنجایی که کرمان استانی حادثه خیز بوده و روی خط زلزله قرار دارد، احداث باند دوم فرودگاه بین المللی کرمان می تواند نقش پشتیبانی برای جنوب شرقی کشور ایفا نماید.
 
**** فرودگاه بین المللی کرمان پشتیبان مرکز کشور و جنوب شرق کشور
معاون مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور نیز در ادامه از فرودگاه بین المللی کرمان به عنوان یکی از مهمترین فرودگاه های کشور یاد کرد و گفت: فرودگاه بین المللی کرمان در حقیقت مرکز کشور و جنوب شرق کشور را تغذیه و پشتیبانی می کند.
باقریان با تاکید براینکه باند فرودگاهی یکی از مشکلات فرودگاه بین المللی کرمان بود، افزود: با توجه به اهمیت موضوع، امکان تعطیلی فرودگاه برای بازسازی باند فعلی وجود نداشت که با مساعدت و پیگیری استاندار کرمان مقرر گردید باند دوم فرودگاه بین المللی کرمان به طول 4 هزار و 200 متر ساخته شود تا قابلیت پذیرش هواپیماهای سنگین را داشته باشد.
وی یادآورشد: امید می رود با بهره برداری از باند دوم فرودگاه بین المللی کرمان بتوان شاهد رشد و توسعه استان کرمان بود.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، پیرو هماهنگی های قبلی در خصوص باند دوم فرودگاه کرمان و اصلاح باند فعلی و توافقات قبلی جلسه ای در دفتر استاندار کرمان با حضور اعضا و پیمانکار شرکت محمدیان برگزار و پس از بحث و تبادل نظر مقرر گردید، با توجه به قرارداد قبلی فی مابین شرکت فرودگاه های کشور و شرکت محمدیان، عملیات اجرایی ظرف مدت حداکثر هفت ماه (در هفته دولت) به طول 4 هزار و 200 متر و عرض 60 متر با حجم سرمایه گذاری 40 میلیارد تومان انجام پذیرد.

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۳۴۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید