مکان فعلی :
اخبار برگزیده :

آخرین اخبار
                    
پیام تسلیت مجمع نمایندگان استان کرمان در پی عروج ملکوتی آیت الله هاشمی رفسنجانی
۱۳۹۵/۱۰/۲۰

پیام تسلیت مجمع نمایندگان استان کرمان در پی عروج ملکوتی آیت الله هاشمی رفسنجانی

پیام تسلیت مجمع نمایندگان استان کرمان در پی عروج ملکوتی آیت الله هاشمی رفسنجانی:

مجمع نمایندگان استان کرمان طی پیامی رحلت ایت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح ذیل می باشد:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
ارتحال جانگداز مجاهد نستوه و صبور انقلاب اسلامی و یار دیرین امام و رهبری، حضرت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی ایران اسلامی را در غم و اندوهی سترگ فرو برد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی آئینه تمام نمای انقلاب اسلامی در مبارزه با استعمار و استکبار بود. اسطوره ای که عقلانیت درمقابل بحرانها، شجاعت درمقابل تهدیدها، و همت در میدان سازندگی وطن را الگو بود؛ معلمی که وحدت و ایثار برای حفظ انقلاب و آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی را به همه آموخت. 
این بزرگمرد تاریخ انقلاب در  شکل گیری حرکت انقلابی در حوزه و دانشگاه مجاهدتهای فراوانی نمود . ایشان در روند شکل گیری و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در کنار امام و انقلاب بود و نقش موثری در تثبیت و تحکیم نظام اسلامی و اداره ی کشور ایفا نمود. درایجاد وحدت ملی و انسجام اسلامی نام آیت الله هاشمی رفسنجانی درتاریخ ثبت خواهد شد. وی در دوران دفاع مقدس با تدبیر و درایتی هوشمندانه جنگ تحمیلی را مدیریت و در نجات کشور از نفوذ عوامل بیگانه نقشی مؤثر ایفا نمود.
آیت الله هاشمی نماد انقلاب، نماد اسلام راستین و نماد اسلام مورد توجه نسل جوان ایران بود. ایشان پس از انقلاب مسئولیت های فراوانی از جمله عضویت در شورای انقلاب، جانشینی فرمانده جنگ، ریاست مجالس اول تا سوم، دو دوره ریاست جمهوری، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، ریاست مجلس خبرگان رهبری، ریاست شورایعالی امنیت ملی و ریاست شورایعالی انقلاب فرهنگی را برعهده داشتند.
آیت الله هاشمی در دوران ریاست جمهوری خود که به عنوان «سردار سازندگی» از ایشان یاد می شد؛ نقشی مهم، تاریخی و بی بدیل در بازسازی و توسعه کشور ایفا نمود. مجمع نمایندگان استان کرمان این رویداد تلخ و ناگهانی را به مقام معظم رهبری، خانواده محترم ایشان ، عموم مدیران و نخبگان کشور و عموم ملت ایران به ویژه مردم صبور و شریف استان کرمان و شهرستان رفسنجان تسلیت می گوید. روحش شاد و با شهدای انقلاب اسلامی محشور باد.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۲۱۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید