مکان فعلی :
اخبار برگزیده :

آخرین اخبار
                    
۱۳۹۲/۰۹/۲۶

آیت اله هاشمی رفسنجانی: امید داریم تحریم ها برداشته می شود(تصاویر)

آیت اله هاشمی رفسنجانی: امید داریم تحریم ها برداشته می شود

آیت الله ˈاکبر هاشمی رفسنجانیˈ روز سه شنبه در آیین دومین سالگرد آیت الله هاشمیان امام جمعه فقید رفسنجان و در جمع مردم این شهرستان افزود: ما تحریم بودیم و هستیم که باید با تدبیر حل شود.

وی با اشاره به مذاکرات انجام شده بین ایران و گروه 5+1، گفت: اولین قدم خوب برداشته شده است و اوضاع یک مقدار آرام و آرامش ایجاد شد.

وی تصریح کرد: پس از مذاکرات انجام شده، آمریکا تقلبی کرد که آنچنان مهاجم شدیم که آنها خودشان ترسیدند و امروز دو ملاقات با هیات های اروپایی داشتیم که آنها انتقاد کردند که آمریکا تحت فشار اسراییل قرار گرفته بود.

 


عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: البته بخشی از این تحریم ها که به ما اعمال شده بواسطه شرکت های خارجی بوده که گاهی به ما کمک می کرده اند.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به دیدار و مذاکره امروز نخست وزیر سابق ایتالیا با وی، افزود: نخست وزیر سابق ایتالیا گفت ما با آمریکا با هم امضا کردیم و آنها عهد را شکستند و تنها رفتند و ما به آنها گفتیم که چرا!؟

وی گفت: نخست وزیر سابق ایتالیا در این دیدار ابراز داشت که در پی تشکیل شورای وزرای خارجه که دیروز در بروکسل برگزار شد، تصمیم گرفتیم خود منسجم تحریم های ایران را کم کنیم و به هر حال فضا باز می شود.

وی افزود: ما به آنها گفته ایم که مسلمان و پای حرف های خود هستیم.** چهار هزار طرح عمرانی از دولت قبل مانده است!رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: چهار هزار طرح عمرانی از دولت سابق مانده که اعتباری ندارند و این گرفتاری را باید برطرف کنیم.

وی گفت: ما می توانیم سالی 40 میلیارد دلار از طریق صادرات پتروشیمی برای کشور پول بیاوریم و الان دست ما بسته است و امیدواریم با تلاش دولت و مجلس و هدایت رهبری که راس این کار را ترسیم کردند، این اهداف محقق شود.

هاشمی خاطرنشان کرد: اگر انتخاب خوب انجام شد، رهبری فرمودند رای مردم حق الناس است و حق الناس را هم خدا نمی بخشد و کسی جزات نمی کند رای مردم را مخدوش کند و اگر این ثابت بماند در آینده همیشه رای مردم را از صندوق بیرون می آورد.

وی گفت: وقتی مذاکرات می خواست شروع شود عده ای نمی گذاشتند و شروع به اعتراض کردند و افراد را سازش کار معرفی کردند و رهبری فرمودند اینها بچه های خودمان و نیروهای صادق ما هستند و دارند ماموریت و کارشان را انجام می دهند و نگوییید سازشکار و وقتی اولین امضا شد اعتراضاتی شد و رهبری در جواب رییس جمهوری فرمودند آنچه که در گزارش آمد پیروزی است و من از تلاش ها تشکر می کنم.

آیت اله هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: خاصیت ولی فقیه در همین است که بن بست ها را بشکند و مواظب باشد که طغیان نشود و الان در مسیری هستیم که تا حدودی پنجره ها و راه هایی باز شده است.

وی گفت: طلب های زیادی از کشورها داریم که نفت ما را گرفته اند و پول ها نزد آنها مانده است که راه باز می شود و توسعه به وجود می آید و بیکاری کم می شود و حرکت سازندگی در کشور راه می افتد.

وی اظهار کرد: اکنون بیکاری کشنده ای داریم و بسیاری از جوانان تحصیلکرده ما در حدود 25 درصد بیکار هستند؛ زیرا شغل مناسب آنها نیست و راه حل همین است که مسوولان می روند و زحمت کشیده می شود.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تعهد می کنیم راه شهدا را فراموش نکنیم و میراث آنها را حفظ کنیم و خانواده شهدا میراث اصلی ما هستند و حرمت آنها باید حفظ شود.

وی تاکید کرد: مردم آنچه را می خواستند انتخاب کردند و امروز شرایط اعتدال در کشور وجود دارد.ک/2** اختلافات می تواند از آفات انقلاب و عظمت ایران باشدرییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از آفات این انقلاب و عظمت ایران اختلافات می تواند باشد که متاسفانه کم و بیش اختلاف بین نیروهای حتی انقلابی هم به وجود آمده است.

آیت الله هاشمی رفسنجانیˈ همچنین افزود: همانگونه که یکپارچه در انقلاب بودیم باید سعی کنید یکپارچه در خدمت انقلاب باشید و اختلاف سلیقه و نظرات مختلف در همه انسان ها حتی در بین مراجع و علما و همه جا هست و باید با بصیرت، صمیمیت و مباحثه آنها را حل کرد و اگر نمی شود با هم بسازید.

وی اظهار کرد: مایلیم مردم را یکپارچه در خدمت انقلاب ببینیم.

وی با تاکید بر اینکه مردم، صاحبان انقلاب هستند، گفت: خداوند این انقلاب را دوست دارد چون با صداقت و استقامت مردم و بدون پشتوانه خارجی پیروز شده و این پیروزی در شرایطی بود که حکومت پهلوی همه چیز از جمله پول و حمایت شرق و غرب و منطقه را داشت و با آن شرایط شما توانستید به آن حکومت جبار پایان دهید و حاکمیت را مردم در دست بگیرند که کار بزرگی بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش آفرینی مردم استان کرمان و شهرستان رفسنجان در دوران انقلاب و در دوران دفاع مقدس، افزود: در آن زمان جایی امن تر از رفسنجان نبود چون مردم حمایت می کردند و جلوی مزاحمت ساواک و شهربانی را می گرفتند.

وی از تلاش های حاج ˈشیخ عباس پورمحمدیˈ در آن زمان تقدیر کرد و ادامه داد: آن زمان طلایی بود که شخصیت های مبارز هر جا که می رفتند قدرت تبلیغ نداشتند اما به شهرستان رفسنجان می آمدند و از آنها پذیرایی می شد و بر می گشتند و ماموران نجابت می کردند و شهرداری و اطلاعات نیز مراعات مردم رفسنحان را می کردند.

وی یادآور شد: در آن زمان، رفسنجان در قم و تهران به شهر امام شناخته شده بود و امروز شما مردم با همان روحیه در صحنه هستید و ما هم یکی از همین انسان هایی بودیم که به شکل دیگری در خدمت انقلاب بودیم.

وی یاد و خاطره مرحوم شیخ ˈمحمد هاشمیانˈ امام جمعه فقید رفسنجان را گرامی داشت و گفت: آن مرحوم برای این شهر و منطقه هر چه توانست کار کرد و اگر زحمات وی نبود، شاید این شهر از نظر فرهنگی به این شکل باقی نمی ماند.

وی ادامه داد: امروز می بینیم که شما مردم وفادار زحمات امام جمعه سابق خود را فراموش نکرده اید و با این ازدحام برای دومین سالگر وی آمده اید که صمیمانه تشکر می کنم و قول می دهم تا نفس می کشیم به راه و همراه و در خدمت شما خواهیم بود.

وی با اشاره به نقش آفرینی مردم کرمان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار کرد: نقش شما در دوران جنگ فراموش نمی شود و لشکر 41 ثارالله استان کرمان جز بهترین لشکرهای میدان جنگ بود و آنجا که کار در خط مقدم گره می خورد، گردانی از این لشکر می آمد و سایر لشکرها نیز همینگونه نقشی را داشتند.

وی از شهدا، جانبازان و ا یثارگران به عنوان افتخارات این مرز و بوم یاد کرد و افزود: شهدا، جانبازان، ایثارگران و خانواده های آنها گل سرسبد این جامعه هستند و برای همیشه باید خودمان را مدیون آنها بدانیم.

وی افزود: شهدا با خون و جانبازان با سلامتی خود این نظام و انقلاب را حفظ کردند و انتظار دارند که ما نیز ابهت و عظمت انقلاب را حفظ کنیم و این میراث آنها است.

وی در ادامه خشکسالی را یکی از مشکلات استان کرمان ذکر کرد و گفت: در حالی که در بسیاری از استان ها بارندگی وجود دارد اما در استان کرمان، بارندگی نداریم و استان کرمان استان کم آبی است.

وی خاطرنشان کرد: امروز کشاورزان گرفتاری و خشکسالی دارند و مدیریتی که حاکم بود باعث شد نهادهای کشاورزی به کشور ندهند و کود و سم نامناسب موجب شد تا کشاورزان خسارت ببیند و مشکلات واقعی بود، در تحریم بودیم و آخرین تحریم با تدبیر متوقف شد که اگر تصویب می شد ایران محاصره می شد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی بیان کرد: از روی عقیده می گویم که هوشیاری، فهمیدگی و باسوادی مردم در خانه هایشان به واسطه اینترنت، معلم، ماهواره و استاد راه آگاهی را پیدا کرده اند و مردم فهمیدند که در شرایط بدی قرار دارند یا باید تسلیم می شدند یا ایستادگی می کردند و امروز شرایط اعتدال با ایستادگی مردم و تفکر آنها به وجود آمده است.

وی گفت: مردم برای راه نجات خود به راه تفکر و ایستاد گی متوسل شدند

 

 

 

 

 


منبع : استانداری کرمان
بازدید : ۲۱۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید