مکان فعلی :
اخبار برگزیده :

آخرین اخبار
                    
۱۳۹۵/۱۰/۲۰

دنبال نمودن اهداف و خواسته های آیت الله هاشمی رفسنجانی وظیفه ای همگانی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان دنبال نمودن اهداف و خواسته های آیت الله هاشمی رفسنجانی را وظیفه ای همگانی دانست و گفت: کلیه تدابیر برای حضور گسترده و پرشور مردم جهت شرکت در آئین تشییع و تدفین حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی اندیشیده شده است.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان دنبال نمودن اهداف و خواسته های آیت الله هاشمی رفسنجانی را وظیفه ای همگانی دانست و گفت: کلیه تدابیر برای حضور گسترده و پرشور مردم جهت شرکت در آئین تشییع و تدفین حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی اندیشیده شده است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ذکاء اسدی ظهر دوشنبه در ستاد هماهنگی بزرگداشت ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی که در سالن پیامبراعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد، به پیام تسلیت مقام معظم رهبری به مناسبت ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و افزود: معظم له در این پیام تاکید کرده اند که فقدان همرزم و همگامی که سابقه‌ی همکاری و آغاز همدلی و همکاری با وی به پنجاه و نه سال تمام میرسد، سخت و جانکاه است.
وی از حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان چهره ای ملی و تاثیرگذار در انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری بودند و توانستند جنگ را فرماندهی کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با تاکید براینکه حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی به فرموده مقام معظم رهبری در مراحل سخت یار و یاور انقلاب بودند، یادآورشد: اعضای ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان به نمایندگی مردم کرمان هفته گذشته خدمت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام رسیدند و از نصایح و راهنمایی هایشان برای فعالیت های توسعه ای استان بهره مند شدیم.
ذکاء اسدی با اشاره به اینکه تقدیر این بود که حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی به دنیای باقی بشتابند، تصریح کرد: وظیفه همگانی است که به جد اهداف و خواسته های این بزرگمرد تاریخ را که چیزی جز توسعه و سازندگی ایران اسلامی نبود، دنبال نمایند.
وی خاطرنشان کرد: مدیریت استان کرمان نیز طبق وظیفه ملی، شرعی و عرفی نسبت به برگزاری بزرگداشت ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در استان کرمان به نحو احسن اقدام نماید.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه نماینده عالی تدبیر و امید در استان کرمان پس از دریافت خبر ناگوار ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی رهسپار تهران شده و در مراسمات ایشان حضوری فعال دارند، گفت: پس از اطلاعیه هیات دولت مبنی بر سه روز عزای عمومی در کشور، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه و استاندار کرمان نیز طی پیامی مشترک در استان کرمان پنج روز عزای عمومی اعلام کردند.
ذکاء اسدی با اشاره به اطلاعیه هیات دولت مبنی بر تعطیلی روز سه شنبه 21 دی ماه در کشور به مناسبت ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، افزود: با توجه به اینکه استان کرمان زادگاه حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی است لذا استاندار کرمان طی نامه ای رسمی به هیات دولت خواستار تعطیلی روز چهارشنبه 22 دی ماه در استان کرمان شده است.
وی یادآورشد: استان همچنان منتظر نظر هیات دولت برای تعطیلی روز چهارشنبه 22 دی در استان کرمان است که پس از دریافت نتیجه، مراتب جهت اطلاع عموم مردم استان اطلاع رسانی خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان خاطرنشان کرد: برای برگزاری بزرگداشت ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در استان کرمان هماهنگی های لازم با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، شورای تامین استان و دستگاه های ذیربط انجام شده است.
ذکاء اسدی به تاکیدات جلسه شورای امنیت ملی در شامگاه ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره و تصریح کرد: در جلسه فوق تاکید شده است که هه دلسوزان نظام مقدس جموری اسلامی به این مهم بپردازند که آیت الله هاشمی رفسنجانی نماد وحدت و انسجام درونی بودند لذا باید به نقش تاثیرگذار ایشان در قبل و پس از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخته شود.
وی با تاکید براینکه نباید اجازه داد تا بدخواهان نظام با شبه افکنی از این فضای بوجود آمده سوء استفاده نمایند، گفت: باید کلیه تبلیغات مبتنی بر پیام تسلیت مقام معظم رهبری در پی درگذشت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی انجام پذیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به بخشی از پیام تسلیت مقام معظم رهبری در پی ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، افزود: معظم له در این پیام هوشمندانه به این نکته توجه کرده اند که با فقدان هاشمی اینجانب هیچ شخصیت دیگری را نمی شناسم که تجربه ای مشترک و چنین دراز مدت را با او در نشیب و فرازهای این دوران تاریخ ساز به یاد داشته باشم.
ذکاء اسدی یادآورشد: کلیه تدابیر برای حضور گسترده و پرشور مردم جهت شرکت در آئین تشییع و تدفین حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی اندیشیده شده است و طی تماس تلفنی با مدیرعامل شرکت هواپیمائی ماهان، ایشان اعلام آمادگی کردند که بر اساس نیاز استان پرواز صورت خواهد گرفت.
وی با تاکید براینکه برنامه های شهرستان ها در پی درگذشت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی باید از سوی فرمانداری ها به صورت متمرکز برگزار شود، خاطرنشان کرد: کمیسیون امنیتی و انتظامی برای کنترل های خاص دستورالعمل هایی اعلام داشته است که اجرا و در خصوص کانون های حاشیه ساز تصمیمات لازم اخذ خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در ادامه این جلسه حاضرین جلسه به ارائه نظرات و پیشنهادات در خصوص برگزاری بزرگداشت ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی به صورت متمرکز در مصلی بزرگ امام علی(ع) شهر کرمان با حضور خانواده و بستگان ایشان پرداختند.

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۲۶۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید