مکان فعلی :
اخبار برگزیده :

آخرین اخبار
                    
افزایش کارآفرینی حوزه بانوان در دولت تدبیر و امید
۱۳۹۵/۱۲/۲۱

استاندار کرمان:

افزایش کارآفرینی حوزه بانوان در دولت تدبیر و امید

استاندار کرمان گفت: نقش بانوان در دولت یازدهم به سمت کارآفرینی سوق یافته است.

استاندار کرمان گفت: نقش بانوان در دولت یازدهم به سمت کارآفرینی سوق یافته است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی ظهر شنبه در آئین تجلیل از بانوان استانداری کرمان در آستانه سالرزو میلاد خسته حضرت فاطمه زهرا(س) که در سالن شهید مرتضوی برگزار شد، افزود: نقش بانوان در دولت یازدهم به سمت کارآفرینی سوق یافته است.
وی با اشاره به اینکه نقش بانوان علاوه بر کار خانه داری در عرصه های اقتصادی و فرهنگی در دولت یازدهم پر رنگ تر شده است، یادآورشد: علارغم اینکه طرح ها و ایده های بسیاری برای کار در این حوزه وجود دارد اما امکانات و مقدورات استان ها محدود است.
استاندار کرمان خواستار استمرار چنین حرکت هایی در استان شد و تصریح کرد: اداره کل بانوان و خانواده استانداری کرمان کارنامه خوبی را بویژه در حوزه اقتصاد مقاومتی ارائه داده است بگونه ای که در بخشی از مناطق خانه ها به کارخانه تولیدی تبدیل شده اند.
رزم حسینی با تاکید براینکه معتقد هستیم که می توان از ظرفیت و توان بانوان در عرصه های مدیریتی بیش از پیش بهره مند شویم، خاطرنشان کرد: اقدامات دولت یازدهم در استان کرمان با صبوری و همراهی کلیه همکاران این مجموعه صورت گرفته و این خدمات متعلق به همگان است.
وی با اشاره به اقدامات دولت یازدهم طی سه سال گذشته در بخش های مختلف بویژه در حوزه عمران شهری، گفت: کرمان در بحث حوزه عمران شهری دارای عقب افتادگی های چندین ساله است که برای تغییر چهره شهر اقداماتی شروع و پیشرفت قابل قبولی دارند.
استاندار کرمان به اقدام کم نظیر دولت در استان کرمان در محور گردشگری و اقامتی مجموعه قائم اشاره کرد و افزود: این اقدام به عنوان مجموعه ای کم نظیر در جنوب شرق کشور، موجب می شود تا آیندگان از ما به نیکی یاد نمایند.
رزم حسینی با اشاره به نصب پایه های تله کابین مجموعه گردشگری قائم، یادآورشد: راه اندازی تله کابین و احداث هتل چهار ستاره برای ایجاد مجموعه ای فرحبخش در بالای کوه های مجموعه گردشگری قائم پس از ایجاد جاده دسترسی صورت می پذیرد.
وی تصریح کرد: سعی می شود مقبره شهدا از حالت قبرستان خارج و به نماد ایثارگران تبدیل شود که در این راستا طرح نورپردازی گلزارشهدا توسط شرکت توزیع برق شمال استان و با تامین منابع مالی از سوی استانداری کرمان آغاز و طی شش ماه تلاش، به زودی آماده افتتاح می باشد.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه کشورها برای سربازان و سردارانی که برای کیان کشورشان جانفشانی می کنند، ارزش و احترام قائل می باشند، خاطرنشان کرد: نمادی در مجموعه گلزار شهدا احداث می شود تا این مکان از دورترین نقطه شهر قابل مشاهده باشد بگونه ای گردشگران داخلی و خارجی در بدو ورود به این شهر به در برابر مقام شهدا و ایثارگران تعظیم کنند.
رزم حسینی به مرمت و بازسازی قلاع دختر و اردشیر اشاره کرد و گفت: کارخانه کرک شهرستان بافت نیز پس از 10 سال تعطیلی و تملک از سوی بانک عامل، پس از دو مرتبه بازدید و مذاکره با معین منطقه اقتصادی، نهایتا با تولید بیش از هزار تن مجدد راه اندازی شد.
وی افزود: پروژه فولاد شهرستان بافت نیز که پروژه ای غیراقتصادی و زیانده بود، پس از مطالعه طرح توسط معین اقتصادی منطقه چهار به کارخانه گندله سازی تبدیل شد که می توان درآمدزایی و اشتغالزایی قابل ملاحظه ای را به همراه داشته باشد.
استاندار کرمان به مصوبات جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی منطقه چهار (گام دوم مثلث توسعه اقتصادی) اشاره کرد و یادآورشد: احداث جاده دو بانده بافت-ارزوئیه و مطالعه خط ریلی این منطقه در جلسه فوق تصویب و عملیات احداث هتل چهارستاره شهرستان بافت پس کلنگ زنی آغاز شد.
رزم حسینی خاطرنشان کرد: پروژه رگا (تولید کت و شلوار) که بدلایلی غیرفعال بود نهایتا پس از بازدیدی که صورت گرفت پس از هشت ماه فعال و برای 108 نفر از بانوان اشتغالزایی نموده است.
وی به سفارش سالیانه 300 هزار دست لباس مدارس به مافیای تولید لباس اشاره کرد و گفت: این پروژه به عطا احمدی سپرده شد و موجب شد تا مکانی برای تولید لباس مدارس استان اختصاص و از بانوان مرکز ماده 17 پس از ترک و آموزش برای فعالیت در این واحد تولیدی بکارگیری شود.
 
**** راه‌اندازی سامانه سما بانو و رونمایی از آن در هفته گرامیداشت مقام زن
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کرمان نیز در ادامه این مراسم به اقدامات این اداره کل در سال 95 در محورهایی همچون آموزش و پژوهش، فرهنگی و اجتماعی، کارآفرینی و اشتغال، ورزش و نشاط اشاره کرد و افزود: بحث اشتغال و کارآفرینی یکی از مواردی بود که از سال 93 از سوی این اداره کل و با حمایت استاندار کرمان به طور جد دنبال شد.
فاطمه السادات حسینی تدوین سند اشتغال بانوان، طرح ساماندهی مشاغل اقتصادی بانوان با رویکرد 10 انجمن که بانوان بیشترین فعالیت را در آنها دارند، سند سلامت بانوان، شناسنامه آماری با هدف مقایسه پست‌های مدیریتی بانوان و تدوین 10 طرح در حوزه زنان و خانواده را از اقدامات این اداره کل برشمرد و یادآورشد: مطالعات دقیق در حوزه بانوان صورت گرفته و بانک اطلاعاتی جامع زنان استان را تدوین کردیم و راهبردهای اقتصادی و فرهنگی در زمینه کارآفرینی بانوان نیز تدوین شد.
وی خاطرنشان کرد: در راستای سیاست‌های افزایش جمعیتی و تحکیم بنیان خانواده 30 کارگاه و در حوزه سلامت و بهداشت بانوان نیز 50 دوره با مجری‌گری اداره کل بانوان استانداری و 200 دوره با مجری‌گری سازمان‌های دیگر برگزار در سطح استان برگزار شده است.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کرمان به اجرای طرح پنل‌های خورشیدی برای اشتغال زنان سرپرست خانوار در تفاهمنامه‌ای با کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرستان کهنوج اشاره کرد و افزود: در مرحله اول برای پایلوت 11 پنل در نظر گرفته شده که 9 مورد در کهنوج در سه روستا احداث می‌شود.
حسینی با اشاره به راه‌اندازی سامانه سما بانو و رونمایی از آن در هفته گرامیداشت مقام زن وروز مادر، یادآورشد: در این سامانه به مبحث تولیدات، بازاریابی و فروش محصولات و ... پرداخته می‌شود و مدیریت آن به صورت مشارکتی با انجمن‌های مردمی، کارآفرینان و سازمان نهادی متولی جامعه هدف خواهیم داشت و اداره کل بانوان در صدر همه این برنامه نظارت دارد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در ادامه این آئین که با برنامه های جانبی همراه بود، از بانوان شاغل در استانداری کرمان که نام آنها برگرفته از القاب حضرت فاطمه زهرا(س) بود، به قید قرعه از سوی استاندار کرمان تجلیل شدند.

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۲۷۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید