مکان فعلی :
اخبار برگزیده :

آخرین اخبار
                    
مدیران استان سفیران اطلاع رسانی اقدامات دولت در کرمان
۱۳۹۵/۱۲/۲۵

مدیران استان سفیران اطلاع رسانی اقدامات دولت در کرمان

مدیران استان، سفیران اطلاع رسانی اقدامات دولت در سطح استان از سوی استاندار کرمان به شهرستان ها و مناطق مختلف استان سفر نمودند.

مدیران استان، سفیران اطلاع رسانی اقدامات دولت در سطح استان از سوی استاندار کرمان به شهرستان ها و مناطق مختلف استان سفر نمودند.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، از آنجایی که استان کرمان در بسیاری از موارد در سطح کشور به عنوان پرچم دار ایده ها، ابتکارات و اقدامات اقتصادی در سال" اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل" مطرح شده و بازخورد اقدامات عملگرایانه استان در سطح کشور و مقامات کشوری و لشکری  به وضوح دیده می شود و طبق فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اطلاع رسانی درست و به موقع عملکرد دولت به اقشار مردم باید به درستی صورت گیرد لذا استاندار کرمان به منظور ارائه هرچه بهتر و بیشتر اقدامات دولت طی اقدامی ابتکاری مدیران استان را به عنوان مامور و سفیر دولت تدبیر و امید به شهرستان ها و بخش های مختلف استان کرمان اعزام نمود تا در راستای اطلاع رسانی و شفاف سازی اقدامات بی نظیر و منحصر به فرد دولت تدبیر و امید در استان  و اثرات مثبت برجام در صادرات، سرمایه گزاری و ورود شرکت های تجاری بزرگ بین المللی در استان اقدام نمایند.
 
**** طرح همیاران آب، یکی از بزرگترین طرح های  استان درحوزه اقتصاد مقاومتی
نخستین نماینده استاندار کرمان که به شهرستان های سیرجان و بردسیر سفر و در آخرین جلسه شورای اداری این شهرستان ها به صورت مجزا شرکت نمود، سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی شمال استان بود.
نماینده استاندار کرمان در این جلسه دانش بنیان بودن، عدالت محوری، برون نگری و درون زایی بودن و همچنین مردم نهادی بودن را از ویژگی های سال (اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل) عنوان کرد و گفت: در بحث اقتصاد مقاومتی ۲۱۴ مصوبه در استان برگزار شده که ۳۶ درصد از جلسات در شهرستان ها و ۳۷ درصد با حضور مقامات کشوری تشکیل شده است.
وی از طرح همیاران آب به عنوان یکی از بزرگترین طرح های  استان درحوزه اقتصاد مقاومتی نام برد و کشت و توسعه گیاهان کم اب مثل گل محمدی و زعفران را از اقدامات این طرح دانست، افزود: درسال اقتصاد مقاومتی دربحث شیلات و نژادهای نوترکیب دستاوردهای بزرگی داشته است.
 
****مشارکت معین های اقتصادی توسعه گرا در 20 منطقه استان کرمان
مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری کرمان نیز به عنوان نماینده استاندار کرمان عازم شهرستان های فهرج و ریگان شد و در آخرین جلسه شورای اداری سال 95 این دو شهرستان به صورت مجزاء حضور یافت و از سرمایه گذاری بیش از 75 هزار میلیارد تومان استان کرمان خبر داد و یادآورشد: طرح اقتصاد مقاومتی استان کرمان تاکنون مورد بازرسی و نظارت قرار گرفته است.
محمد باژیان با اشاره به اینکه تمام طرح های اقتصاد مقاومتی استان کرمان توسط این اداره کل مورد بازرسی و ارزیابی قرار می گیرد و روند پیشرفت فیزیکی این طرح ها نیز به استاندار کرمان اعلام می شود، تصریح کرد: اقتصادی می تواند مقاوم باشد، که مردمی باشد لذا اقتصاد مقاومتی طی ایده ای از سوی استاندار کرمان همچون دوران دفاع مقدس از مساجد و مردم آغاز شده است.
وی به طرح تقسیم بندی استان کرمان به هشت زون اقتصادی و مسئولیت پذیری شرکت های توسعه گرا اشاره کرد و گفت: با پیگیری های استاندار کرمان 20 منطقه این استان با مشارکت معین های اقتصادی توسعه خواهند یافت.
 
**** استان کرمان پیشانی کشور است
آخرین جلسه شورای ادرای سال 95 شهرستان های رفسنجان، انار و شهربابک نیز با حضور مدیر کل اسناد و کتابخانه ملی استان و نماینده استاندار کرمان برگزار شد.
حجت الاسلام محمودآبادی در این جلسات که به صورت مجزا برگزار شد، ضمن تشریح دستاوردهای دولت تدبیر و امید در سطح کلان، گفت: در حوزه اقتصاد مقاومتی عملکرد دولت تدبیر و امید در  استان کرمان موفق بوده است و همین امر موجب گردید تا کرمان از سوی دولت پایلوت اقتصاد مقاومتی  قرار گرفت و یکی از موفق ترین استانهای کشور در زمینه اقتصاد مقاومتی شناخته شد.
وی با اشاره به سخنان سردار سلیمانی در خصوص اینکه استان کرمان پیشانی کشور است، افزود: استاندار کرمان یکی از موفق ترین استانداران کشور است، بطوریکه ما در استان کرمان بیش از 64 درصد پروژه های عمرانی محقق و عملی شده است و در شهرستان انار 38 میلیارد تومان برنامه ریزی شده که 16 میلیارد تومان محقق و مابقی در اینده نزدیک محقق می شود.
مدیر کل اسناد و کتابخانه ملی استان کرمان با تاکید براینکه بزرگترین خدمت مدیر این است که در بدترین شرایط به مردم نشاط و امید  دهد و موجب وحدت و وفاق شود، تصریح کرد: در استان کرمان در بحث جذابیت گردشگری و تسهیلات کم بهره اقدامات خوبی از سوی استاندار کرمان انجام شده و یکی از ابتکارات استاندارکرمان چنین بود که استان را به چند منطقه اقتصادی تقسیم و در شهرستانها معین معرفی نمایند.
 
**** کرمان آماده برگزاری انتخابات امن و سالم
مدیرکل سیاسی انتخابات استانداری کرمان نیز به نمایندگی از سوی استاندار کرمان عازم شهرستان ارزوئیه شد و در آخرین شورای اداری این شهرستان شرکت و اصلی‌ترین رمز موفقیت در اقتصاد مقاومتی را توجه به نیروی انسانی توانمند، تحصیلکرده و فعالیت‌های دانش‌بنیان دانست و خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی که از تدابیر مقام معظم رهبری است، مسیر اهداف دولت و سایر دستگاه‌ها را روشن کرد و مشخص کرد در چه زمینه‌ای باید کار انجام شود.
علیار اسکندری نسب از آمادگی لازم استان کرمان برای برگزاری انتخاباتی امن، سالم با مشارکت حداکثری خبر داد و گفت: برای برگزاری هرچه باشکوهتر انتخابات و مشارکت وسیع مردم در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای استان کرمان، تمهیدات لازم اتخاذ شده است.
وی شفاف‌سازی روند انتخابات را از سیاست‌های کلی نظام در ارتباط با انتخابات دانست و افزود: هر چه بتوانیم به شفافیت روند انتخابات کمک کنیم اعتماد به نظام جمهوری اسلامی افزایش می‌یابد و در این زمینه باید از فناوری‌های نوین برای برگزاری فرآیند انتخابات استفاده کرد.
 
****قرار گرفتن استان کرمان در مسیر توسعه و در سایه امنیت
دیگر نماینده استاندار کرمان که به شهرستان های بم و نرماشیر سفر و در آخرین جلسه شورای اداری این شهرستان ها به صورت مجزا شرکت نمود، خلیل همایی راد مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری کرمان بود.
وی در این جلسات با تاکید براینکه امروز استان کرمان در سایه مدیریت جهادی و در پرتو وحدت و همدلی مردم و مسئولین در مسیر توسعه قرار گرفته و گروه های مختلف سرمایه گذاری در جای جای این استان پهناور با امنیت کامل در حال فعالیت می باشند، افزود: در فضای سرمایه گذاری، وجهه ی عمومی استان بسیار مهم است که باید برای آن چاره اندیشی شود و نگذاریم چهره ی استان خدشه دارگردد.
نماینده استاندار کرمان، وجهه عمومی استان کرمان را بسیار خوب ارزیابی کرد و یادآورشد: استاندار پرتلاش کرمان در سه سال اخیر روی موضوع اقتصاد مقاومتی متمرکز شده اند و فعالیت های اقتصادی بسیار خوبی صورت گرفته و استان کرمان را به عنوان یک استان پیشرو در حوزه اقتصاد مقاومتی در کشور مطرح نموده اند لذا باید کاری کنیم تا این نگاه مثبت به استان کرمان تحت تاثیر شایعات یا برخی سیاه نمایی ها واقع نگردد.
همایی راد با اشاره به اینکه همه مسئولین و کارآفرینانی که به مناطق مختلف کرمان سفر می کنند از بالا بودن ضریب امنیت استان یاد می نمایند، تصریح کرد: اقدامات توسعه ای که با مدیریت استاندار و همکاری نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، امامان جمعه و کارآفرینان در چارچوب مثلث توسعه و اقتصاد مقاومتی صورت می گیرد، بستر ساز امنیت نیز محسوب شده و باعث تقویت امنیت خواهد شد و متقابلا افزایش ضریب امنیت ، به باز تولید رونق اقتصادی خواهد انجامید.
 
**** دولت برای رفع آسیب‌های اجتماعی بدنبال پاک کردن صورت مسئله نیست
مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان نیز به عنوان نماینده استاندار کرمان عازم شهرستان های زرند و کوهبنان شد و در آخرین جلسه شورای اداری سال 95 این دو شهرستان به صورت مجزاء حضور یافت و بر افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به حقوق خود از جامعه و دولت تاکید کرد و گفت: منشور حقوق شهروندی از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد که یکی از موارد این ابلاغیه افزایش مشارکت شهروندان و حضور گسترده سازمان‌های مردم‌نهاد است.
زهرا موسی پور با اشاره به اینکه انسان به عنوان محور اقتصاد مقاومتی باید توانمند باشد و نیروی انسانی معتاد نمی‌تواند در اقتصاد مقاومتی نقش ایفا کند، افزود: کارهایی دشمنان هوشمندانه و هدفدار هستند و  یکی از این کارها هدف قراردادن سلامت انسان است، محور اقتصاد مقاومتی نیروی انسانی است و اگر نیروی انسانی توانی نداشته باشد اقتصاد مقاومتی محقق نخواهد شد.
وی با اشاره به پایلوت بودن استان کرمان در زمینه اقتصاد مقاومتی، خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی، پراکندگی، عمق و تنوع آسیب‌ها بحث پایلوت بودن این استان در زمینه آسیب‌های اجتماعی نیز باید جدی گرفته شود.
نماینده استاندارکرمان با اشاره به اینکه فرهنگ کار و کارآفرینی باید در جامعه نهادینه شود،تصریح کرد: روحانیون می توانند فرهنگ کار از نظر اسلام را در جامعه ترویج داده و در تمام محافل و سخنرانی‌ها در رابطه با این موضوع بحث شود و آداب و رسوم غلط و اشتباه از گذشته را در جامعه تغییر دهند.
موسی پور با تاکید براینکه دولت برای رفع مشکلات و آسیب‌های اجتماعی به دنبال پاک کردن صورت مسئله نیست و امروز با تمام توان برای رفع بیکاری و آسیب‌های اجتماعی پای کار آمده است، گفت: امروز زیرساخت طرح "هر خانه یک کارخانه" در اغلب روستاهای استان وجود دارد لذا از امکانات موجود در روستا از جمله ظرفیت مساجد و تکایا به خوبی استفاده کرد و در صدر اسلام هم مساجد محلی برای رفع مشکلات مردم بوده است.
 
**** کرمان می‌تواند به پایلوت فعالیت های جدید اقتصادی تبدیل شود
رئیس اتاق کرمان نیز به نمایندگی از سوی استاندار کرمان عازم شهرستان های جیرفت و عنبرآباد شد و در آخرین شورای اداری این شهرستان شرکت و با بیان اینکه استان در زمینه اجرای اقتصاد مقاومتی اقدامات خوبی انجام داده است، افزود: کرمان توان تبدیل شدن به پایلوت فعالیت های جدید اقتصادی با تکنولوژی های بالا در کشور را دارد و بخش خصوصی ضمن اعلام آمادگی در این زمینه، کار را با جدیت و علاقه دنبال می کند.
سیدمهدی طبیب زاده یادآورشد: سیستم فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان، سیستمی منظم، مرتب و قابل ردیابی با حساسیت بالاست و استاندار کرمان موارد پیشرفت فیزیکی پروژه ها را با وسواس کاری دنبال می کنند.
وی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی اگر تنها همین نتیجه را برای استان داشته باشد که سیستم پایش پروژه ها شکل گرفته، جای تقدیر دارد؛ اگر چه جدیت، پشتکار و تلاش مدیران و به ویژه استاندار نوید می دهد که انتخاب استان کرمان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب درستی بوده است.
 
**** سطح مشارکت مردم در سطح استان افزایش یابد
دیگر نماینده استاندار کرمان که به شهرستان های فاریاب و منوجان سفر و در آخرین جلسه شورای اداری این شهرستان ها به صورت مجزا شرکت نمود، رضا اسماعیلی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان بود که به تهیه هفت پروژه در بحث اقتصاد مقاومتی از سوی این اداره کل بر مبنای بر عدالت، سازماندهی و رقابت‌پذیر نمودن کارگارههای تولیدی کوچک، افزایش مشارکت مردم در اقتصاد و شفاف سازی اقتصادی و توسعه عدالت اجتماعی، تهیه و تدوین طرح نشاط اجتماعی، تدوین طرح سازماندهی اتباع  غیرمجاز، برگزاری المپیاد ایمنی‌کار و تدوین الگوی اجتماعی کار آفرینی استقرار مداخلات پیشگری از مصرف مواد مخدر در جامعه اشاره کرد.
نماینده استاندار کرمان یکی از چالشهای استان را مسئله مشارکت اقتصادی دانست و افزود: نرخ مشارکت اقتصادی استان ۳۳ درصد است که پایین‌ترین نرخ کشور است که رابطه مستقیم با بیکاری دارد و هرچه مشارکت اقتصادی پایین تر باشد، رفاه جامعه کمتر است و سطح درآمد مردم و رفاه اجتماعی کاهش می یابد.
 
**** صنعت گردشگری یکی از محورهای بسیار مهم در حوزه اقتصاد مقاومتی
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان نیز به نمایندگی از سوی استاندار کرمان عازم شهرستان راور شد و در آخرین شورای اداری این شهرستان شرکت نمود و پرداختن به صنعت گردشگری را یکی از محورهای بسیار مهم در حوزه اقتصاد مقاومتی دانست و یادآورشد: در برنامه ششم توسعه و با توجه به سیاست های ابلاغی از سوی رهبری، یک تکلیف قانونی و شرعی بر عهده داریم و باید تلاش کنیم در یک برنامه پنج ساله تعداد گردشگران خارجی را به پنج برابر افزایش دهیم.
محمود وفایی با تاکید براینکه باید یک برنامه عملیاتی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی را تهیه و آن را اجرایی کنیم، تصریح کرد: استان کرمان با دارا بودن آثار تاریخی و فرهنگی قابل توجه، می تواند سالانه میزبان بیش از 200 هزار گردشگر خارجی باشد بنابراین تحقق این شعار نیازمند همکاری همه دستگاه ها و سرمایه گذاری بخش خصوصی است.
 
**** خرید ذرت دانه ای از طریق بورس کالا برای نخستین بار در کشور
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان نیز به عنوان نماینده استاندار کرمان عازم کهنوج شد و در آخرین جلسه شورای اداری سال 95 این شهرستان حضور یافت و یکی از مهم‌ترین طرح‌های اجرا شده در سال جاری در استان کرمان را طرح همیاران آب دانست و افزود: این طرح با همت استاندار کرمان محقق شد و در راستای اجرای این دو طرح مهم برای تنظیم بازار و همچنین اقتصاد مصرف انرژی و آب، تغییر الگوی کاشت از گیاهانی که مورد نیاز بازار بودند، مورد بررسی قرار گرفت.
سید یعقوب موسوی به توسعه گلخانه از 80 هکتار به 250 هکتار در دولت تدبیر و امید در جنوب استان کرمان اشاره کرد و یادآورشد: خرید ذرت دانه ای از طریق بورس کالا برای نخستین بار در کشور در جنوب استان کرمان انجام گرفته است.
وی به راه اندازی واحد خوراک دام و طیور در شهرستان کهنوج اشاره کرد و تصریح کرد: بحث اولین مرغداری 20 هزار قطعه ای گوشتی در این شهرستان افتتاح شده است.
 

 


منبع : پورتال اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۳۴۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید