مکان فعلی :
اخبار برگزیده :

آخرین اخبار
                    
پیگیری طرح روستای بدون بیکار
۱۳۹۶/۰۱/۳۰

پیگیری طرح روستای بدون بیکار

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان از اجرای طرح روستای بدون بیکار با همکاری دستگاه های اجرایی خبر داد.


مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان از اجرای طرح روستای بدون بیکار با همکاری دستگاه های اجرایی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، محمدرضا جهانگیری طی گفتگویی تلفنی از اجرای طرح روستای بدون بیکار با همکاری دستگاه های اجرایی خبر داد و گفت: این طرح بمنظور توسعه روستایی، ایجاد اشتغال پایدار و مهاجرت معکوس روستاییان در روستاهای منتخب استان و در رشته های معین نیازسنجی شده اجرا می شود.
وی افزود: در این طرح روستاییان برای توانمند سازی اموزشی های مربوط برای تولید محصولات دارای بازار مناسب را فرا می گیرند تا با بهترین شیوه در فرایند تولید محصولات یا ارائه خدمات جذب بازار کار شوند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان یادآورشد: این طرح در دو محور کوتاه مدت یکساله و بلند مدت پنج ساله و با استفاده از اعتبارات دستگاههای اجرایی و فرمانداری های استان اجرا شده و همچنین از طریق اعتبارات صندوق کارافرینی امید و سایر بانکها نیز تسهیلات لازم  به متقاضیان گروه هدف تعلق خواهد گرفت.
جهانگیری تصریح کرد: نظارت بر اجرای طرح برعهده نمایندگان استانداری و فرمانداری است و پس از پایان بازه زمانی کوتاه مدت بازخورد گرفته شده و برنامه اجرایی بهبود خواهد یافت.
وی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به اینکه مسابقات انتخابی اردوی جهانی 2017 ابوظبی در رشته ساخت و تولید برای نخستین بار در کرمان در حال برگزاری است، گفت: برگزاری این اردوی جهانی افتخاری برای مجموعه است و این افتخار را مدیون تلاش ها و زحمات کارکنان و مربیان می باشیم.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، کرمان یکی از سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور است که در این راستا طی ایده ای ابتکاری از سوی استاندار کرمان، آیین افتتاح شورایاری های اقتصاد مقاومتی مساجد و محلات روستاها و شهرهای استان کرمان سوم آذرماه 95 در بخش چترود از توابع شهرستان کرمان برگزار شد.خبرنگار: معین رحیمی


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۱۷۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید