مکان فعلی :
اخبار برگزیده :

آخرین اخبار
                    
استفاده از ظرفیت ماده 56 و فاینانس برای تامین مالی پروژه های نیمه تمام استان
۱۳۹۶/۰۱/۳۱

استاندارکرمان تاکید کرد:

استفاده از ظرفیت ماده ۵۶ و فاینانس برای تامین مالی پروژه های نیمه تمام استان

استاندار کرمان بر استفاده از ظرفیت ماده ۵۶ و فاینانس برای پروژه های نیمه تمام استان تاکید کرد و گفت: این استان برای نخستین بار اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد تومان از محل ماده ۵۶ بودجه برای پروژه های انتقال آب استفاده کرده است.

استاندار کرمان بر استفاده از ظرفیت ماده 56 و فاینانس برای پروژه های نیمه تمام استان تاکید کرد و گفت: این استان برای نخستین بار اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد تومان از محل ماده 56 بودجه برای پروژه های انتقال آب استفاده کرده است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی صبح پنجشنبه در نخستین جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان در سال 96 که در سالن پیامبراعظم(ص) برگزار شد، با اشاره به حمایت های بی شائبه معاون اول رئیس جمهور از پروژه های استان کرمان، افزود: استان کرمان برای نخستین بار اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد تومان از محل ماده 56 بودجه برای پروژه های انتقال آب استفاده کرده است.
وی با تاکید براینکه ماده 56 بودجه مورد اقبال دولت و پیمانکاران قرار گرفته است، یادآورشد: با تصویب پروژه مترو شهر کرمان می توانستیم از ظرفیت ماده 56 بودجه بهره برد، زیرا طبق این ماده 50 درصد اوراق مشارکت و بخشی از فاینانس را دولت تضمین می کرد.
استاندار کرمان با تاکید براینکه با پول حاصل از فروش نفت نمی توان پروژه های دولتی را به اتمام رساند، خاطرنشان کرد: شهرداری ها باید نسبت به گرفتن مشاور مالی اقدام و از ظرفیت ماده 56 و فاینانس برای اتمام پروژه های نیمه تمام بهره مند گردند.
رزم حسینی از اقدامات دولت یازدهم در استان کرمان همچون پیگیری پروژه انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی ایران به عنوان اقداماتی تمدنی و تاریخی یاد کرد که نسل های آینده می توانند از این خدمات بهره مند شوند.
وی ضمن قدردانی از مدیران ریسک پذیر استان در حوزه اقتصاد مقاومتی، تصریح کرد: توفیقات حاصل شده استان کرمان در حوزه اقتصاد مقاومتی با یاری مدیران ریسک پذیر صورت گرفته است.
استاندار کرمان حضور معین های اقتصادی مناطق را برای استان کرمان فرصت مهمی دانست که بدنبال کارهای توسعه ای و عام المنفعه هستند که به عنوان مثال می توان به درختکاری شرکت میدکو در صد هکتار برای مقابله با فرسایش بادی اشاره کرد.
رزم حسینی در این جلسه با قدردانی از همراهی دستگاه قضا بویژه رئیس کل دادگستری استان با دولت در استان کرمان، گفت: صدا و سیمای مرکز کرمان نیز طی یکسال گذشته در حوزه اقتصاد مقاومتی اقدامات موثری انجام داده است که طبق نظرسنجی های صورت گرفته 70 درصد مردم از اقدامات صورت گرفته آگاهی لازم دارند.
 
**** اتمام 300 پروژه نیمه تمام استان در سال 95
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمان نیز در ادامه با اشاره به عملکرد بودجه ای استان در سال گذشته، افزود: 385 میلیارد تومان نهایت پولی بود که به استان کرمان اختصاص یافت بگونه ای که این عدد صرفا برای دستگاه های اجرایی استان است.
جعفر رودری از پرداخت 37 و نیم میلیارد تومان کسری حقوق استان در پایان سال 95 با پیگیری های استاندار کرمان خبر داد و یادآورشد: در تملک دارایی سرمایه ای یک هزار و 118 میلیارد تومان ابلاغی به استان بود که 294 میلیارد تومان توزیع شد.
وی تصریح کرد: اعتبار سفر ریاست جمهوری 968 میلیارد تومان مصوب بود که مقرر گردید420 میلیارد تومان در سال گذشته و مابقی در سال جاری تامین شود که در مجموع بیش از 68 درصد اعتبارات تعهد شده مربوط به این بخش اختصاص یافته است..
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمان خاطرنشان کرد: 18 پروژه از 43 پروژه تعهد شده در سفر ریاست جمهوری و هیات دولت به استان کرمان که باید در سال قبل انجام می گرفت، اجرایی و 6 مورد کامل و به بهره برداری رسیده است.
رودری در ادامه با اشاره به ارقام بودجه 96 افزود: 398.8 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی دولت است که منابع تامین مالی بیش از 52 هزار میلیارد تومان درآمدهای اختصاصی و 347 هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای عمومی است.
وی با اشاره به اینکه در بودجه امسال کشور 71 هزار و 300 میلیارد تومان در بخش تملک دارایی اختصاص می یابد و 21 هزار میلیارد تومان تملک دارایی های مالی است، یادآورشد: در بودجه 96 ، استان های کشور در مجموع 17 و نیم درصد و استان کرمان سرجمع هزینه ای 22.4 درصد و نزدیک به پنج درصد بیشتر از سایر استان ها رشد دارد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمان از رشد 28.3 درصد در بودجه امسال استان در بحث حقوق و مزایا خبر داد و گفت: از مجموع 2 هزار و 800 پروژه در استان کرمان، یک هزار و 400 مورد پروژه های نیمه تمام است که برای تکمیل آنها به اعتباری بالغ بر یک هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار نیاز  است.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در یکسال گذشته بیش از 79 جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان با 21 دستورکار و 800 مصوبه تشکیل شده است بگونه ای که کارگروه زیربنایی با 14 جلسه، بیشترین جلسه را برگزار نموده است


 
خبرنگار: معین رحیمی


 


منبع : پورتال اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۴۱۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید