مکان فعلی :
اخبار برگزیده :

آخرین اخبار
                    
مهر تایید مقام معظم رهبری بر اقدامات استان کرمان در حوزه اقتصاد مقاومتی
۱۳۹۶/۰۱/۳۱

معاون استاندار کرمان خبر داد:

مهر تایید مقام معظم رهبری بر اقدامات استان کرمان در حوزه اقتصاد مقاومتی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان از مهر تایید مقام معظم رهبری بر اقدامات استان کرمان در حوزه اقتصاد مقاومتی خبر داد و گفت: طی یکسال گذشته در استان کرمان بیش از ۸ هزار و ۲۰۰ شغل در حوزه بانوان ایجاد شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان از مهر تایید مقام معظم رهبری بر اقدامات استان کرمان در حوزه اقتصاد مقاومتی خبر داد و گفت: طی یکسال گذشته در استان کرمان بیش از 8 هزار و 200 شغل در حوزه بانوان ایجاد شده است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ذکاءاسدی صبح پنجشنبه در نخستین جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان در سال 96، افزود: حساس ترین مراحل انتخابات یعنی تعیین هیئت های اجرایی و نظارت در امنیت و سلامت کامل و با توجه به مرّ قانون و اتخاذ بی طرفی از سوی ارگان های دولتی و حکومتی سپری شده است.
وی از مدیران درخواست نمود با رعایت قانون و تدبیر با کارمندان رفتار کنند تا امنیت روانی جامعه دچار خدشه نشود و یادآورشد: باید جامعه علاوه بر داشتن امنیت، احساس امنیت کند و بنا به تاکیدات مقام معظم رهبری باید همه پای صندوق های رای حضور یابند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به پذیرش استعفای مدیر آموزش و پرورش رودبار جنوب در پی تنبیه بدنی دانش آموز در روزهای گذشته، تصریح کرد: زمانی که دولت وارد عمل می شود، برای این است که دولت و حکومت در مقابل عمل خلاف قانون که صورت گرفته، حساسیت دارد.
ذکاء اسدی با اشاره به ایجاد 8 هزار و 200 شغل طی یکسال گذشته در حوزه بانوان، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری که مبتکر اقتصاد مقاومتی هستند، بر کارهای انجام گرفته در استان کرمان مهر تایید زدند و این برای مدیران استان بسی افتخار است.
وی در ادامه ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در دولت یازدهم در استان کرمان، گفت: آغاز کار صدور روادید فرودگاهی که امروز در کرمان صورت می گیرد، روند سرمایه گذاری خارجی و بحث گردشگری را تسهیل می بخشد.
 
****شناسایی بیش از 2 هزار بانوی کارآفرین در استان کرمان
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان نیز در ادامه این جلسه از ایجاد 8 هزار و 200 شغل در حوزه مشاغل خانگی با همکاری بانوان کارآفرین استان کرمان خبر داد و افزود: بیش از 2 هزار بانوی کارآفرین در استان کرمان شناسایی شده است.
فاطمه السادات حسینی با اشاره به اینکه طی یکسال گذشته صندوق کارآفرینی امید استان به 400 پروژه تسهیلات 5 تا 100 میلیون تومانی پرداخت کرده است، یادآورشد: فرمانداران برای جذب نیرو در شهرستان ها به ویژه شهرستان های جنوبی، شرایط را فراهم نمایند.
 
****پرداخت وصولی کشاورزان پس از 14 روز
رئیس جهاد کشاورزی جنوب استان نیز در ادامه این جلسه از سال 95 به عنوان سال طلایی در حوزه کشاورزی جنوب استان یاد کرد و گفت: ماحصل آن را می توان در رونق اقتصادی و فضای کسب و کار مشاهده کرد.
سید یعقوب موسوی با اشاره به اینکه دولت برای نخستین مرتبه به جای خرید تضمینی محصولات کشاورزی همچون گندم، در قالب طرح قیمت تضمینی، کالاها را در بورس کالا عرضه کرده و پس از 14 روز وصولی کشاورزان پرداخت شده است، افزود: با راه اندازی هفت مرکز خرید گندم در دورترین نقاط استان، تاکنون بیش از 20 هزار تن گندم خریداری شده است.
وی با اشاره به اینکه استان کرمان در جذب اعتبارات صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح آبیاری تحت فشار رتبه نخست را کسب کرده است، یادآورشد: طی یکسال گذشته، 12 درصد از اعتبارات وزارت جهاد کشاورزی به جهاد کشاورزی جنوب استان اختصاص یافته است.


 به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در یکسال گذشته بیش از 79 جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان با 21 دستورکار و 800 مصوبه تشکیل شده است بگونه ای که کارگروه زیربنایی با 14 جلسه، بیشترین جلسه را برگزار نموده است

خبرنگار: معین رحیمی
 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۳۰۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید