مکان فعلی :
اخبار برگزیده :

آخرین اخبار
                    
بین المللی کردن استان کرمان، فلسفه روابط خارجی کشور/ صدور ویزا در دو دقیقه
۱۳۹۶/۰۱/۳۱

بین المللی کردن استان کرمان، فلسفه روابط خارجی کشور/ صدور ویزا در دو دقیقه

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه گفت: فلسفه روابط خارجی ما بین المللی کردن استان کرمان است و شورای روابط خارجی در این زمینه نقش مهمی خواهد داشت.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه گفت: فلسفه روابط خارجی ما بین المللی کردن استان کرمان است و شورای روابط خارجی در این زمینه نقش مهمی خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حسن قشقاوی در آئین افتتاح دفتر صدور روادید در فرودگاه بین المللی کرمان با اشاره به تسهیل صدور روادید برای 180 کشور جهان در کرمان، افزود:  با راه اندازی دفتر صدور روادید در فرودگاه بین المللی کرمان صدور ویزا در حدود دو دقیقه انجام می شود.
وی با بیان اینکه دفتر روادید در فرودگاه بین المللی کرمان  اطلاعات آنلاین دارند، عنوان کرد: امیدواریم پروازهای کشورهای حوزه خلیج فارس نیز محقق شود.
وی تاکید کرد: قشقاوی گفت: در توافق با ایرلاین ها و تورگردان ها قرار است استان کرمان به هاب منطقه ای برای توریست های آسیای شرقی تبدیل شود تا این توریست ها لندینگ در استان کرمان داشته باشند و از اینجا به سایر نقاط سفر کنند.
وی خاطرنشان کرد: پیش بینی 150 هزار توریست در این زمینه می تواند کار بسیار مهمی باشد.
وی با اشاره به اینکه ترجیح غربی ها سفر به مناطقی از جمله استان کرمان است، گفت: توریست ها ترجیح می دهند روزی در قلعه گنج، میمند، شهداد و بم باشند و زیرساخت پنج فرودگاه در کرمان، بم، سیرجان، جیرفت و رفسنجان زیرساخت کاملی برای جلب گردشگران خارجی است.
قشقاوی با اشاره به اینکه از استان کرمان افراد خوبی در کشورهای خارجی حضور دارند، گفت: می توان فراخوانی برای دعوت کرمانیان مقیم خارج صادر کردتا تبادل اطلاعات صورت گیرد تا مشخص شود هر کرمانی مقیم خارج در هر جای جهان برای زادگاه خود چه کاری می تواند انجام دهد.
وی تاکید کرد: مجموعه کارهایی که در خارج از مرزها برای استان کرمان قابل اجراست را باید تدوین و اجرایی کرد.
وی با تاکید بر جلب هیات های پارلمانی به استان کرمان، عنوان کرد: این هیات ها باید بیایند و زیبایی های استان کرمان را ببینند.
قشقاوی از شرکت ماهان به عنوان یک شرکت موفق یاد کرد و گفت: لازم است که ابتدا به زادگاه خود توجه ویژه داشته باشند و در کنار این موضوع باید به شناساندن استان کرمان توجه شود.
وی خاطرنشان کرد: ظرفیت های استان کرمان از جمله کویر لوت به عنوان اثر منحصر به فرد جهانی و قلعه گنج و میمند معرفی شوند.
وی با بیان اینکه استان کرمان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی است ، گفت: در سایر حوزه ها نیز باید استان کرمان موفق باشد.
معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه استان کرمان از گذشته محوریت خاصی در جنوبشرق کشور داشته است، گفت: این استان، در حقیقت استان جدول مندلیف است زیرا نسبت به سایر استان های کشور دارای بیشترین مواد معدنی است.
وی خاطرنشان کرد: ظرفیت های میراث فرهنگی استان کرمان نیز بسیار زیاد است و 600 اثر تاریخی و پنج اثر ثبت جهانی از ظرفیت های مهم استان به شمار می رود.
وی درادامه سخنان خود گفت: استان کرمان تربیت کننده نسلی مهم در مقاومت و پایداری همچون سردار سلیمانی و نیز انسانی با تدبیر چون مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی است.
وی بحران آب را بزرگترین بحران استان کرمان برشمرد و گفت: به ایثارگران شهید و ایثارگران زنده استان کرمان احساس دین می کنیم زیرا امنیت امروز را مدیون آنها می دانیم.
قشقاوی در پایان گفت: تلفیق قدرت سخت و نرم باعث بالندگی و توسعه استان کرمان شده است.

خبرنگار: سمیه حسن شاهی

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۲۷۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید