مکان فعلی :
اخبار برگزیده :

آخرین اخبار
                    
واگذاری اختیارات کنسولگری وزارت خارجه به استان کرمان / برجام ضرورتی غیر قابل انکار بود
۱۳۹۶/۰۱/۳۱

واگذاری اختیارات کنسولگری وزارت خارجه به استان کرمان / برجام ضرورتی غیر قابل انکار بود

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه تمام اختیارات کنسولگری وزارت خارجه را به استان کرمان واگذار کرد و گفت: در مقایسه شکلی بین برجام و دوران دفاع مقدس باید گفت همانگونه که مقاومت و اقدامات جانانه ما در دفاع مقدس در عرصه دفاعی ضروری بود، در برجام نیز شکستن تحریم ها و بایکوت جهانی ایران کار مهمی برای گشایش در سیاست خارجی بود.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه تمام اختیارات کنسولگری وزارت خارجه را به استان کرمان واگذار کرد و گفت: در مقایسه شکلی بین برجام و دوران دفاع مقدس باید گفت همانگونه که مقاومت و اقدامات جانانه ما در دفاع مقدس در عرصه دفاعی ضروری بود، در برجام نیز شکستن تحریم ها و بایکوت جهانی ایران  کار مهمی برای گشایش در سیاست خارجی بود.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حسن قشقاوی پیش از ظهر پنجشنبه در نخستین شورای روابط خارجی استان کرمان در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان، افزود:  اگر همه ما در حوزه ولایت مداری و اطاعت از رهبری نظام محکم و مستحکم باشیم مطلقا موضوع برجام و نقش سیاست خارجی در اقتصاد نیازی به این همه صحبت و بحث ندارد زیرا همه موارد را رهبری مطرح کرده اند.
وی اظهارداشت: در صدور  روادید هیچ مشکلی نداریم و ایران اسلامی کشوری امن و با ثبات است و امروز 180 کشور می توانند در ایران روادید بگیرند و در حقیقت ایران به رتبه لغو ویزا با جهان رسیده است.
معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه در ادامه  از استاندار کرمان به عنوان استانداری موفق و پرتلاش یاد کرد و گفت: در مقایسه ماهوی بین دوران دفاع مقدس و برجام باید گفت که هر یک از این اقدامات ارزش های خاص خود را داشت.
قشقاوی با اشاره به پذیرش قطعنامه 598 و توافق ما با طرف خارجی که توافق مهمی بود، عنوان کرد: همانطوری که در دفاع مقدس اینگونه نبود که همه عملیات درهمه مقاطع موفق آمیز باشد در مذاکرات هسته ای نیز چنین وضعیتی را داشته ایم.
وی گفت: همانگونه که پس از 28 سال کسی نمی تواند بگوید آن دفاع غیر قابل قبول است گرچه هنوز بندهایی از آن اجرایی نشده است ، درباره برجام نیز همین گو نه است.
معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: مذاکرات هسته ای تصمیم نظام بود و این حقیر به عنوان معاون پارلمانی که در کانون انتقادات بودم گواهی می دهم که برجام ضرورتی غیر قابل انکار بوده و اقدامات عظیمی در مبارزه با ایران هراسی انجام شده است.
قشقاوی گفت: نقد رهبر معظم انقلاب اسلامی عموما مربوط به بدعهدی طرف خارجی بوده است و تعابیر ایشان درباره تیم مذاکره کننده خیلی خیلی واضح و روشن است و رهبری همواره هشدار می دادند مراقب طرف مقابل باشید.
وی اظهار داشت: به نظر می رسد توافق هسته ای اینقدر محکم بود که تیم جدید دولت آمریکا نیزمی خواهد این کار را دنبال کند.
معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه بعد ازبرجام شاهد ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی بودیم، گفت: درون زا و برون گرایی از موارد مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در این سیاست ها بوده است.
قشقاوی با تاکید بر اینکه برای تحقق رشد در اقتصاد داخلی کشور باید برون گرا باشیم، گفت: صادرات غیر نفتی به معنای برونگرایی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
وی گفت: مشکل اول که حوزه علمیه قم باید درباره اقتصاد مقاومتی حل کند، نگاه ایدئولوژی اسلامی به تولید ثروت و بخش خصوصی است؟
معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه افزود: براساس آموزه های دین اسلام زاهد کسی است که حداکثر تولید کرده و سرمایه گذار باشد و حداقل هزینه را داشته باشد.
قشقاوی عنوان کرد: تکلیف ما این است که جایگاه بخش خصوصی را به لحاظ ایدئولوژیک مشخص کنیم زیرا این موضوع،  مشکل استراتژیک ماست که تا حل نشود اقتصاد مقاومتی و بخش خصوصی معنایی ندارد.
وی گفت: در نامه امام علی (ع) به مالک اشتر مطرح شده که هیچ قوامی درباره قوای مقننه، قضایی و اجرایی به جز با تاکید بر جایگاه تجار و صاحبان کارخانه وجود ندارد.
معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه افزود: پیشنهاد کردم که هر مقام قضایی، پلیسی، امنیتی و  مالیاتی هر گاه یک کارگاه در حال اشتغال را به هر دلییلی تعطیل کند به یک تا سه سال زندان محکوم  شود .
قشقاوی بر تامین زیرساخت های قانونی برای حمایت از سرمایه گذاری و اقتصاد مقاومتی در اسرع وقت تاکید کرد و گفت: در همه دنیا روند صدور مجوز کمتر از یک ماه است و این مهم باید در کشور ما نیز محقق شود.
وی گفت: مبارزه با فساد و رانت نیازی به اقدامات رسانه ای و این گونه اقدامات ندارد و باید واسطه ها حذف شوند و در این مسیر باید تجربیات سایر کشورها نیز درس بگیریم.
معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه سرمایه باهوش است و اگر امنیت نباشد ورود نمی کند، گفت: بالای یک هزار میلیارد دلار ثروت ایرانی های مقیم خارج از کشور است.
قشقاوی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید برای حل مشکلات قانونی درباره سرمایه گذاران دو تابعیتی اقدام کنند، گفت: به همت ریاست جمهوری از ابتدای کار دولت طرح هشت ماده ای تسهیل ورود ایرانیان خارج از کشور در شورای عالی امنیت ملی مصوب و ابلاغ شده است .
وی بیان کرد: شش میلیون ایرانی در خارج از کشور داریم و بخش زیادی از آنها کرمانی هستند که اگر هر کدام پنج نفر را بتوانند به ایران بیاورند، 30 میلیون گردشگر در سال وارد ایران می شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، نمایندگی وزارت امور خارجه در استان کرمان از 19 اسفندماه سال 92 آغاز به کار کرده و تاکنون 19 هزار و 58 برگ سند را صادر نموده است.

نمایندگی وزارت امور خارجه در استان کرمان اقداماتی از جمله زمینه سازی سفر مقامات و هیات های خارجی به استان کرمان، تائید اسناد، فعالیت های اقتصادی، بازرگانی و توسعه تجارت خارجی، فعالیت های علمی، آموزشی و فرهنگی و نیز فعالیت های گردشگری را انجام داده است.
 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۲۲۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید