مکان فعلی :
اخبار برگزیده :

آخرین اخبار
                    
تاثیر راه اندازی دفتر صدور روادید در فرودگاه کرمان در توسعه استان
۱۳۹۶/۰۱/۳۱

تاثیر راه اندازی دفتر صدور روادید در فرودگاه کرمان در توسعه استان

استاندار کرمان گفت: راه اندازی دفتر صدور ویزا شاید ساده به نظر برسد اما در کشور ما با محدودیت هایی که وجود دارد، راه اندازی این دفتر در استان کرمان که همواره در پیشرفت کشور نقش داشته، بسیار موثر خواهد بود.

استاندار کرمان گفت: راه اندازی دفتر صدور ویزا شاید ساده به نظر برسد اما در کشور ما با محدودیت هایی که وجود دارد، راه اندازی این دفتر در استان کرمان که همواره در پیشرفت کشور نقش داشته، بسیار موثر خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی پیش از ظهر پنجشنبه در نخستین شورای روابط خارجی استان کرمان که در سالن پیامبراعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد، افزود:  با شروع به کار دفتر صدور روادید در فرودگاه بین المللی کرمان میزان ورود گردشگران افزایش خواهد یافت.
رزم حسینی شعار ولایت و توسعه را از شعارهای اصلی مدیریت استان کرمان دانست و تاکید کرد: استان کرمان با تکیه بر این اصل گام های توسعه ای بزرگی را برداشته است.
وی با اشاره به اینکه سه میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در استان کرمان انجام شده است، گفت: در سفر استانی ریاست جمهوری به استان کرمان قرارداد تولید ورقه های فولادی امضا می شود.
استاندار کرمان خاطرنشان کرد: در قالب مثلث توسعه اقتصادی استان کرمان 75 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در این استان محقق شده است.
رزم حسینی با اشاره به اینکه میزان صادرات استان کرمان دو میلیارد و 160 میلیون دلار بوده است، گفت: میزان تولید خودرو در استان کرمان 30 هزار دستگاه بوده که امسال به 95 هزار دستگاه خودرو رسیده و بالغ بر 10 هزار شغل را ایجاد کرده است.
وی بیان کرد: در سال گذشته در این دولت 35 هزار شغل در استان کرمان ایجاد شده است و رتبه کسب و کار این استان نیز ارتقای قابل توجهی داشته است.
استاندار کرمان ادامه داد: بسیار خرسندیم در دولت تدبیر و امید موفق شدیم به منظور رونق گردشگری، جلب سرمایه گذاری و نیز در حوزه سلامت دفتر صدور روادید را در فرودگاه کرمان افتتاح کنیم.
رزم حسینی از وزیر امور خارجه و همکاران وی تقدیر کرد و افزود: اولین اقدام در سال 93 ، راه اندازی دفتر امور خارجه در استان کرمان بود.
وی گفت: برخی از شرکت های بزرگ در استان کرمان حضور دارند در فروش محصولات خود با مشکل روبرو بودند که با تحقق برجام، قراردادهای طولانی مدت در این شرکت ها با شرکت هی خارجی بسته شدو امروز هیچ کالایی در انبارها باقی نمانده است.

 
**** لزوم  پرداختن به دیپلماسی اقتصادی در وزارت خارجه
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه وزارت خارجه باید دیپلماسی اقتصادی را نیز در کنار سایر ماموریت های خود به صورت ویژه دنبال کند، گفت: در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی جنس وزارت خارجه بیشتر در ماموریت های سیاسی و امنیتی بوده و در این حوزه ها موفقیت های خوبی را نیز کسب کرده است.
محمدرضا پورابراهیمی افزود: وزارت خارجه باید در حوزه اقتصادی نیز ورود جدی داشته باشد و جایگاه و نقش مسائل اقتصادی را در کشور بررسی کند.
وی با اشاره به اینکه تحولات ساختاری دیپلماسی اقتصادی در دستور کار وزارت خارجه قرار گرفته است، گفت: امروز در بسیاری از کشورها ماموریت اصلی وزارت خارجه، ماموریت های اقتصادی است و سایر ماموریت ها در ادامه ماموریت های اقتصادی این وزارتخانه دنبال می شود.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقاب اسلامی نیز تاکید کرده اند که وزارت امور خارجه باید پشت و پناه سرمایه گذاران باشد، افزود: در شرایط جنگ اقتصادی نیازمند تحولات اساسی بوده و هستیم  ودر دو سه سال اخیر اتفاقات بسیار خوبی را رقم خورده است.
پورابراهیمی بابیان اینکه در سال گذشته 50 هزار گردشگر وارد استان کرمان شده اند، گفت: ظرفیت های بسیار بالای اقتصادی در استان کرمان وجود دارد که باید به فعلیت برسند.
وی عنوان کرد: ابتدا باید تشکل های  بخش خصوصی هماهنگی برای خود ایجاد کنند تا از رقابت در بین استان ها عقب نمانیم.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه سلامت نیز با سرمایه گذاری خوبی که در بخش بیمارستانی و سلامت در دست انجام است باید از این ظرفیت نیز به درستی استفاده کنیم.
پورابراهیمی ساماندهی تشکل های بخش خصوصی در حوزه سلامت و گردشگری را مورد تاکید قرار داد و گفت: دستگاه های دولتی باید هماهنگی های لازم در این بخش ها را دنبال کنند.
وی ضمن تقدیر از تلاش های استاندار کرمان ادامه داد: ظرفیت بسیار توانمندی در مدیریت استان کرمان وجوددارد ومی توان ز این ظرفیت برای توسعه روز افزون استان استفاده کرد.

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۲۲۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید