۱۴۰۰/۰۷/۳۰

استاندارکرمان در آیین افتتاحیه جشنواره موسیقی نواحی کشور در کرمان؛

موسیقی نواحی، نشانگر غنای فرهنگی ایران است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان دکتر علی زینی وند استاندار کرمان شامگاه پنجشنبه ۲۹ مهرماه در حاشیه افتتاحیه جشنواره موسیقی نواحی در مصاحبه با خبرنگاران گفت تداوم برگزاری این جشنواره مهم در دیار کریمان افتخاری برای مردم استان است.
دکتر علی زینی‌وند افزود: کشور ما مجموعه ای از اقوام و فرهنگهای مختلف است هویتی به نام هویت ایرانی اسلامی را شکل داده‌اند که باعث افتخار همه ما است و این اقوام و خرده فرهنگ ها ایران را شکل داده‌اند و موسیقی نواحی جلوه ای از بروز این اقوام و خرده فرهنگ هاست.
دکتر علی زینی وند گفت اقوام در همه صحنه ها حضوری پررنگ داشته اند از به وجود آمدن انقلاب با رشادت هایشان در دوران دفاع مقدس و نقش اساسی در حفاظت از هویت و کشور ما دارند.
استاندار کرمان در ادامه گفت: موسیقی نواحی باعث می شود جوانان به غنای فرهنگی کشورمان پی ببرند و داشته های تاریخی ما حفظ شود و در شرایطی که دیگر کشورها اقدام به جعل هویت می‌کنند جوانان ما پی می‌برند که کشور ما در موسیقی،صنایع دستی، پوشش، آداب و سنن دارای چه پیشینه ای است.
استاندار همچنین گفت: حضور گروه های موسیقی از نقاط مختلف کشور باعث می شود ظرفیت های گردشگری استان کرمان بیشتر شناسانده شوند.
وی با اشاره به برگزاری رویدادهای مهم در مرکز استان و برخی شهرها گفت: داشتن زیرساخت‌های مختلف از جمله عوامل برگزاری این برنامه‌ها در این مناطق است وی افزود: با توجه به ایجاد اقامتگاه های گردشگری در شهرستانهای قلعه‌گنج و منوجان امکان برگزاری رویداد هایی از این قبیل در جنوب استان نیز در سالهای پیش رو فراهم خواهد شد.
دکتر علی زینی وند در ادامه گفت: برای تداوم در اجرای برنامه های مختلف در استان، اسنادی تدوین شده است که شخص محور نیستند و در طول سال ها ضمانت اجرایی خواهند داشت که با تغییر اشخاص و مدیران خللی در اجرای آنها ایجاد نخواهد شد.
شایان ذکر است چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی کشور با حضور ۳۲ گروه و ۶ تکنواز از اقوام و قومیت های مختلف کشور همزمان با هفته وحدت از بیست و نهم مهرماه آغازشده و تا دوم آبان ماه در استان کرمان ادامه دارد.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر علی زینی وند
دکتر علی زینی وند
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.