۱۴۰۰/۰۷/۳۰

احکام ۳۳ شهردار صادر شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری، علی شهسواری مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری کرمان با اشاره به ۸۴ شهرداری مصوب در سرتاسر استان از ابلاغ حکم تعدادی از شهرداران توسط استاندار کرمان خبر داد خبر داد و افزود: کمیته ای در محل حوزه معاونت عمرانی استانداری با بررسی شرایط احراز تصدی مسئولیت شهردار منتخبین شوراهای اسلامی را برای طی مراحل قانونی به دستگاه های مربوطه جهت استعلامات معرفی مینمایند و پس از دریافت نتیجه نسبت به صدور احکام آنان اقدام میگردد.
وی خاطر نشان کرد: از ابتدای فعالیت ششمین دوره شوراها ۷۵ شهردار و ۹ سرپرست معرفی شده که تا بدین لحظه با صدور حکم ۳۳ شهردار، ۳۴ مورد از شهرداران معرفی شده پس از بررسی در کمیته مزبور در مرحله استعلامات و تکمیل مدارک و ۸ نفر نیز بدلایل عدم تطابق با رشته های تحصیلی مصوب هیأت محترم دولت و همچنین عدم سابقه اجرایی شرایط احراز را نداشته که شوراهای اسلامی شهرهای مربوطه درحال بررسی جهت معرفی افراد جدید هستند.
مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری کرمان درباره مهمترین اولویت‌های شهرداران منتخب ششمین دوره شوراهای اسلامی شهرها گفت:‌ بر اساس قانون، شهرداری‌ها نهاد مردمی و موسسه عمومی غیردولتی محسوب می‌شوند و شهردار مدیر شهری و بازوی اجرایی شورای شهر است.
وی ادامه داد: ارتقای سطح مبلمان شهری و زیباسازی، توسعه فضای سبز شهرها، توسعه و عمران شهر، ارتقای سطح خدمات عمومی، بهسازی معابر و آسفالت آنها، تدارک امکانات مورد نیاز شهری مانند ورزش و مسیرهای پیاده‌راه سلامت از سرفصل‌های کاری هر یک از شهرداران محسوب می‌شود که با توجه به شرایط شیوع کرونا، مقوله بهداشت و جمع آوری پسماند نیز اهمیت بسیاری دارد.
شهسواری در عین حال گفت:‌ یک شهر خوب با انجام وظایف شهرداری و به طور همزمان تکالیف شهروندان محقق می‌شود؛ حقوق شهروندی در کنار تکلیف شهروندی است و زمانی که تکلیف شهروندی را انجام دهیم به صورت خودکار به حقوق شهروندی هم می رسیم و جز این امکان پذیر نیست.
وی در پایان اظهار داشت:‌ در این چارچوب، شهروندان هم باید به قوانین و مقررات احترام بگذارند و در زیبایی، رعایت استانداردهای ساخت و ساز و ضوابط شهری و تامین منابع مالی شهرداری با پرداخت به موقع عوارض مشارکت کنند.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر علی زینی وند
دکتر علی زینی وند
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.