۱۴۰۱/۰۷/۱۰

استاندار کرمان:

صنعت گردشگری در استان کرمان رونق می‌گیرد

استاندار کرمان با اشاره به اختصاص ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبارات سفر ریاست جمهوری در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ابراز امیدواری کرد با کمک بخش خصوصی و اعتبارات سفر ریاست جمهوری ، شاهد رونق صنعت گردشگری در استان باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، محمدمهدی فداکار ظهر امروز یکشنبه 10 مهر ماه در حاشیه افتتاح هتل چهار ستاره هیوا در جمع خبرنگاران به اهمیت تامین زیرساخت‌های حوزه گردشگری در راستای رونق این صنعت و ورود بیشتر گردشگران به استان پرداخت و عنوان کرد: در سفر ریاست جمهوری به استان کرمان، 350 میلیارد تومان اعتبار برای حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دیده شده است.

وی افزود: افتتاح هتل‌ها و تامین برخی زیرساخت‌های دیگر در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری به جذب گردشگر در استان با ظرفیت کرمان کمک می کند.

استاندار کرمان ابراز امیدواری کرد با کمک بخش خصوصی و اعتبارات سفر ریاست جمهوری، شاهد رونق صنعت گردشگری در استان باشیم.

دکتر فداکار از برگزاری همایش گردشگری کرمان در 5 آبان خبر داد و گفت: با برگزاری این همایش و جشنواره، استان کرمان معرفی خواهد شد و رونقی را شاهد خواهیم بود.

وی اظهار داشت: گردشگری بخش مغفول استان است که زیر سایه کشاورزی و معدن استان مورد بی‌توجهی قرار گرفت در حالی که ارزش افزوده و اشتغال خوبی برای اقتصاد استان دارد.

استاندار کرمان ابراز داشت: یکی از مهمترین اقدامات برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری کرمان، برگزاری جشنواره‌ها و همایش ها است که شخصیت‌های موثر، شرکت‌ها و راهنمایان گردشگری با زیرساخت‌ها و ظرفیت‌ها و امکانات حوزه میراثی استان آشنا می شوند.

گفتنی است، هتل هیوا در محدوده بلوار کشاورز کرمان با 3 هزار و ۳۰۰ متر مربع مساحت، مشتمل بر ۴۸ اتاق و ۱۱۰ تخت، 37 نفر اشتغال و با سرمایه‌گذاری ۲۱۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی امروز افتتاح گردید.

استاندار کرمان همچنین با همراهی مدیرکل میراث فرهنگی استان از شرکت سهامی فرش دستباف نفیس آفرینش بازدید کرد.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمدمهدی فداکار
دکتر محمدمهدی فداکار
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.