۱۴۰۱/۰۷/۱۱

استاندار کرمان:

مانع سرمایه‌گذاری نباشیم

استاندار کرمان در شورای برنامه‌ریزی استان، خطاب به مدیران و کارشناسان گفت: مدیران و کارشناسان ما باید دغدغه حضور و ماندگاری سرمایه‌گذار را داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، محمدمهدی فداکار صبح روز شنبه 9 مهر در هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سال 1401 با اشاره به چالش‌های فضای کسب و کار و رتبه پایین استان عنوان کرد: در بررسی که اتاق بازرگانی انجام داده است، نیمی از مشکلات فضای کسب و کار استان، مربوط به نحوه اجرا است.
وی بیان داشت: در بعضی از بخش‌ها نیاز به آسیب‌شناسی داریم و برخی از شاخص‌ها نیز باید بازنگری و اصلاح شوند، فضای کسب و کار کرمان با دیگر استان‌ها متفاوت است. به دنبال اصلاح شاخص‌هایی باشیم که در استان وزن بیشتری دارند.
استاندار کرمان تاکید کرد: مدیران و کارشناسان ما باید دغدغه حضور و ماندگاری سرمایه‌گذار را داشته باشند و بخش عمده این مسئله نیز فرهنگی است.  
فداکار ابراز داشت: 55 درصد مشکلات کسب و کار ما در نحوه اجرا است و حل این مسئله به ارتقای رتبه و بهبود شرایط استان کمک زیادی خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: بخشی از مشکلات نیز به دلیل بخشی‌نگری است که مدیران دارند. اگر می‌خواهیم رونقی در استان بیفتد، باید موانع را برطرف کرد.
فداکار بیان کرد: به عنوان مدیر استان می‌بینم که عده‌ای مانع تحقق یک سرمایه‌گذاری می‌شوند و این مسئله دانسته و یا ندانسته رخ دهد، خیانت به استان و اشتغال است.
استاندار کرمان عنوان کرد: اگر مجوز خاص هم در سرمایه‌گذاری نیاز است در شورای تامین آن را مطرح و حل می‌کنیم. باید نگاهمان را در انجام کارها تغییر دهیم.
فداکار گفت: دلیلی ندارد که فردی برای سرمایه‌گذاری و اشتغال معطل دستگاه و مدیری بماند.
 
جعفر رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با اشاره به بودجه ۱۴۰۰ استان کرمان بیان کرد: ۱۵۰۴ میلیارد تومان اسناد خزانه داشتیم که ۹۹.۶ درصد آن جذب شد و جایگاه خوبی نسبت به متوسط کشور داریم.
وی بیان کرد: در بودجه امسال در تملک دارایی سرمایه‌ای ۳۱۵۸ میلیارد تومان ابلاغی به استان داریم که ۲۱۵ و نیم میلیارد تومان تخصیص یافته ضمن اینکه مبادله موافقتنامه‌ها در استان خوب پیش می‌رود.
رودری گفت: فضای کسب و کار یکی از مهمترین پارامترهای زیرساختی و بستری اقتصاد است که رشد سرمایه‌گذاری و تولید و در نهایت رفاه اقتصادی را به دنبال دارد.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمدمهدی فداکار
دکتر محمدمهدی فداکار
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.