بازدید استاندارکرمان از 88 طرح یادمان فضای میدان آزادی کرمان
۱۳۹۵/۱۲/۰۹

بازدید استاندارکرمان از ۸۸ طرح یادمان فضای میدان آزادی کرمان

استاندار کرمان از ۸۸ طرح ارائه شده در فراخوان مسابقه آزاد بین المللی یادمان فضای میدان آزادی کرمان و ساماندهی فضاهای شهری پیرامون آن بازدید کرد.

استاندار کرمان از 88 طرح ارائه شده در فراخوان مسابقه آزاد بین المللی یادمان فضای میدان آزادی کرمان و ساماندهی فضاهای شهری پیرامون آن بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی شامگاه دوشنبه به اتفاق معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی و هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان، مشاورعالی استاندار و شهردار کرمان از 88 طرح ارائه شده در فراخوان مسابقه آزاد بین المللی یادمان فضای میدان آزادی کرمان و ساماندهی فضاهای شهری پیرامون آن بازدید کرد.
طراحی المان شهری وسط میدان آزادی و همچنین بهسازی و ساماندهی معابر شهری منتهی به میدان آزادی تا شعاع حدود مشخصی از میدان از مورخ 22 آذر 95 در راستای عملیاتی نمودن منویات مقام معظم رهبری در ابلاغیه سیاست های کلی برنامه توسعه کشور مبنی بر هویت بخشی به سیمای شهر و بازآفرینی  و روز آمد سازی معماری ایرانی – اسلامی، به همت شهرداری کرمان، از سوی معاونت معماری و شهرسازی این شهرداری به مسابقه گذاشته شد.
از مجموع 90 نفری که برای این فراخوان ثبت نام نموده بودند، 88 شرکت کننده در مسابقه مذکور شرکت و طرح های مخصوص به فراخوان المان شهری وسط میدان آزادی را با رعایت ملاحظات اقلیمی شهر کرمان و همچنین شرایط ویژه ترافیکی میدان آزادی حداکثر تا پایان وقت اداری 30 بهمن ۹۵ به معاونت معماری و شهرسازی شهرداری کرمان ارائه نموده اند تا روز سه شنبه مورخ 10 اسفند 95 در معرض قضاوت جمعی از معماران و شهرسازان برگزیده کشوری گذاشته شود.
نقطه قابل توجه اینجاست که استقبال برای فراخوان مسابقه آزاد بین المللی طراحی یادمان میدان آزادی کرمان گسترده بوده و از همه جای ایران طرح های مختلف ارائه شده است بگونه ای که یکی از طرح های ارائه شده مربوط به یک فرد ایتالیایی مقیم ایران است.
یقینا خلق بنایی یادبود در محدوده تعیین شده در میدان آزادی شهر کرمان به عنوان مهم ترین میدان شهری کرمان که محل تلاقی ۵ راه اصلی شهر کرمان است و یا طراحی پیاده راه ها و گذرهای پیاده به همراه مبلمان در خور در فضای میدان و محورهای اطراف، افزایش کیفیت فضای شهری میدان آزادی با نگاهی نوآورانه و خلاق و همچنین نگاهی به گذشته منظر فرهنگی کرمان (ایجاد فضایی استعاری از سنت و نوگرایه فنی) را می توان از اهداف این طرح عنوان کرد.
به نظر می رسد احداث تقاطع غیر هم سطح میدان آزادی نخستین گام تاثیر گذار در زمینه رفع مشکل ترافیک باشد و هر چند برخی با بهانه کردن ساختار سنتی و تاریخی شهر این پروژه را آغاز تحول به سمت معماری مدرن شهری در کرمان می دانند اما کلانشهر کرمان برای رهایی از خمودگی و عقب ماندگیهای سالهای اخیر که به بهانه حفظ بافت تاریخی این شهر صورت می گرفت، باید گامهای بلندی را بردارد.
در این راستا با همت و تلاش استاندار و مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر کرمان، از مجموعه‌ قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) به‌عنوان یک برند بسیار معتبر در کشور در مسیر اجرای پروژه‌ها 13گانه شهر کرمان از جمله تقاطع‌های غیرهم‌سطح این شهر قرار گرفت و از دستگاه‌های اجرایی از جمله آب و فاضلاب، برق، گاز و مخابرات و ارتباطات زیرساخت برای همکاری در سرعت بخشیدن به اجرای پروژه‌های شهری استفاده شد.

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۳۸۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید