پیگیری جبران خسارت مناطق زده استان
۱۳۹۵/۱۲/۱۱

استاندار کرمان خبر داد:

پیگیری جبران خسارت مناطق زده استان

استاندار کرمان با تاکید براینکه میزان برآورد خسارات از سوی استان تقدیم هیات دولت شده است، گفت: به محض تصویب میزان خسارات از سوی هیات دولت، اعتبار مربوطه به مناطق سیل زده تخصیص می یابد.

استاندار کرمان با تاکید براینکه میزان برآورد خسارات از سوی استان تقدیم هیات دولت شده است، گفت: به محض تصویب میزان خسارات از سوی هیات دولت،اعتبار مربوطه به مناطق سیل زده تخصیص می یابد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی صبح چهارشنبه به اتفاق معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان و جمعی از مسئولین استان به منظور بازدید از مناطق آسیب دیده در پی سیل اخیر شهرستان ریگان سفر کرد.
نماینده عالی دولت یازدهم در استان کرمان روستاهای گنبکی و حاجی آباد محمدخان شهرستان ریگان بازدید و با مردم منطقه در خصوص خسارات وارده به گفت و شنود پرداخت.

****تعیین و تکلیف حق آبه های استان طی چند ماه آینده
استاندار کرمان در این بازدید از تعیین و تلکیف حق آبه های براساس سند و طبق قانون خبر داد و گفت: شرکت آب و فاضلاب در این خصوص مشاور گرفته است و در آینده ای نزدیک اقدام خواهد کرد و آبرسانی به شهرها و روستاها از سد نساء بم طی چند فاز در حال اجراست.
رزم حسینی با اشاره به وجود 40 هکتار زمین کشاورزی و تک محصولی روستای حاجی آباد، افزود: کشاورزان بجای گسترش زمین های کشاورزی، راندمان محصول را افزایش داده و در جهت تجمیع اراضی کشاورزی اقدام نمایند.
وی پیگیر قطع انشعاب آب آشامیدنی در روستاهای این شهرستان در پی وقوع سیل اخیر شد و گفت: هشت کیلومتر از خط انشعاب آب آشامیدنی روستاهای شهرستان ریگان که قطع گردیده بود، با تلاش های صورت گرفته وصل شد.
استاندار کرمان با اشاره به بارندگی های اخیر در استان کرمان پس از 25 سال، افزود: با اطلاع رسانی های صورت گرفته، فرمانداران شرق استان برای جلوگیری از خسارات سیلاب آمادگی لازم را داشته و نسبت به تخلیه مسیل ها اقدام نمودند.
رزم حسینی با تاکید براینکه میزان برآورد خسارات از سوی استان تقدیم هیات دولت شده است، یادآورشد: به محض تصویب میزان خسارات از سوی هیات دولت، از سوی استان به مناطق سیل زده تخصیص می یابد.
وی همچنین به محوله تاریخی منطقه ریگان و نقشه برداری این منطقه درسال 92، خاطرنشان کرد: تیم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این محوطه مستقر شده و مطالعات آن که احتمال می رود به یک تمدن تاریخی باز گردد، به عنوان یک اثر ملی در آینده ای نزدیک آغاز می گردد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، استاندار کرمان در ادامه از محوطه 300 هکتاری تاریخی شهرستان ریگان که بخشی از آثار تاریخی در اثر سیلاب از دل خاک خارج شده اند، بازدید و دستورات لازم را صادر کرد.

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۲۵۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید