مسائل و مشکلات شرق استان با حضور استاندار کرمان بررسی شد
۱۳۹۵/۱۲/۱۱

مسائل و مشکلات شرق استان با حضور استاندار کرمان بررسی شد

با حضور استاندار کرمان مسائل و مشکلات منطقه شرق استان از قبیل بحث ریزگردها، جبران خسارات ناشی از سیلاب اخیر و همچنین مشکلات مربوط به محوطه باستانی شهرستان ریگان مورد بررسی قرار گرفت.

با حضور استاندار کرمان مسائل و مشکلات منطقه شرق استان از قبیل بحث ریزگردها، جبران خسارات ناشی از سیلاب اخیر و همچنین مشکلات مربوط به محوطه باستانی شهرستان ریگان مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی پیش از ظهر چهارشنبه ضمن بازدید از مناطق آسیب دیده شهرستان ریگان، از محوطه باستانی ریگان بازدید کرد.
نماینده عالی دولت یازدهم در استان کرمان در ادامه این بازدید ضمن دیدار و گفتگوی صمیمی با مردم، در چادر امدادی حضور یافت و طی جلسه ای با مسئولین استان، مسائل و مشکلات منطقه را از قبیل بحث ریزگردها، جبران خسارات ناشی از سیلاب اخیر و همچنین مشکلات مربوط به محوطه باستانی شهرستان ریگان را بررسی و طی صورتجلسه ای در دستور کار قرار گرفت.
رزم حسینی با تاکید براینکه آبرسانی به کلیه روستاهای استان برقرار است، گفت: بازگشایی روستای (ده شک) شهرستان فهرج که مسدود می باشد، در دستور کار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 900 روستای استان کرمان توسط تانکر آبرسانی می شوند، افزود: بازسازی منازل آسیب دیده در پی وقوع سیلاب اخیر در دستور کار قرار گرفته است.
استاندار کرمان یادآورشد: کارگروهی متشکل از دستگاه های مربوطه در حاشیه سفر به شرق استان تشکیل و مقرر گردید که مسیل هایی که در مسیر سیلاب قرار دارند، توسط کارشناسان شناسایی شده و نسبت به هدایت این مسیرها اقدام شود.
رزم حسینی با اشاره به اینکه طی بارندگی های اخیر، امید می رود بحث ریزگردها را امسال نداشته باشیم، تصریح کرد: از سوی سازمان منابع طبیعی استان طرح مقابله با ریزگردها و طوفان شن تهیه شده که در چند فاز اجرا و دنبال خواهد شد.
 
****شناسایی 400 اثر تاریخی در محوطه باستانی شهرستان ریگان
مدیراجرایی پایگاه میراث جهانی بم و منظر فرهنگی نیز در حاشیه بازدید استاندار کرمان، با اشاره به اینکه احتمال می رود قدمت تاریخی این محوطه به دوران اشکانی و حتی هخامنشیان بازگردد، افزود: در پی وقوع سیلاب اخیر، برخی از آثار تاریخی از دل خاک خارج شده و حتی جابجا شده اند و این در حالیست که پیگیری های بسیاری در راستای ثبت ملی این محوطه صورت گرفته است.
علی باقری زاده با اشاره به مساحت 300 هکتاری محوطه باستانی شهرستان ریگان، یادآورشد: قبرستان مهدیه اولیاء که بخشی از این محوطه است، 400 اثر در این منطقه شناسایی شده است.
وی خواستار نقشه برداری کامل این محوطه و همچنین عملیات نجات شد و خاطرنشان کرد: برای شناسایی کامل این محوطه مبلغی بالغ بر 200 میلیون تومان برآورد شده است.
 
****43 میلیارد تومان میزان خسارات شهرستان ریگان در پی سیلاب اخیر
فرماندار شهرستان ریگان نیز در ادامع این بازدید میزان برآورد خسارات اولیه سیلاب اخیر شهرستان را، 43 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در پی وقوع سیلاب اخیر در این شهرستان، 50 خانوار در روستاها محاصره شده بودند که با تلاش نیروهای امدادی این مشکل مرتفع شد.
امین باقری با اشاره به اینکه 12 مورد گزارش شده که سیلاب وارد منازل شده است، افزود: منازل در روستاهای این شهرستان بگونه ای است که بیشترین خسارات به سرویس های بهداشتی وارد شده است که در این خصوص نیز 50 مورد در دستور کار قرار دارند.
وی یادآورشد: برای منحرف نمودن مسیل سیلاب در این محور نیاز به یک دستگاه سنگین است که طی مدت زمان شش ماهه این کار به اتمام می رسد.
 
****350 مسکن شهرستان فهرج نیازمند بازسازی است
فرماندار شهرستان فهرج نیز در ادامه این بازدید با تاکید براینکه از مجموع 500 مسکن آسیب دیده این شهرستان در پی وقوع سیلاب اخیر، 350 مورد نیاز به بازسازی دارند، خاطرنشان کرد: 41 میلیارد تومان میزان خسارات شهرستان فهرج در پی وقوع سیلاب اخیر می باشد.
نژاد خالقی تصریح کرد: یکی از راه های روستایی شهرستان فهرج(ده شک) تا روز گذشته در مسیل سیلاب قرار داشت، بگونه ای که راه عبور مردم منطقه را که شامل 40 خانوار می افتد، با مشکل مواجه کرده است.
 
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، این جلسه در فضایی کاملا صمیمی و به معنای صحیح همدلی و همزبانی دولت و ملت، با حضور استاندار کرمان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان، ائمه جمعه شهرستان های ریگان و فهرج، فرمانداران شرق استان، مسئولین استان در چادر امدادی مستقر در منطقه، با حضور مردم برگزار و مصوباتی در جهت رفع مشکلات منطقه را به همراه داشت.
نماینده عالی دولت یازدهم در استان کرمان در ادامه سفر یکروزه به شرق استان از روستاهای جلال آباد، ده شک و اسماعیل آباد شهرستان فهرج بازدید و ضمن دیدار چهره به چهره با مردم منطقه، مسائل و مشکلات آنها را بررسی کرد.
 

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۳۱۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید