در ادامه سفر استاندار کرمان به شرق استان چه گذشت؟
۱۳۹۵/۱۲/۱۱

در ادامه سفر استاندار کرمان به شرق استان چه گذشت؟

استاندار کرمان ضمن افتتاح پروژه های بخش ماهان، از احداث یک‌هزار و ۹۰۰ کیلومتر شبکه گازرسانی در استان کرمان خبر داد.

استاندار کرمان ضمن افتتاح پروژه های بخش ماهان، از احداث یک‌هزار و 900 کیلومتر شبکه گازرسانی در استان کرمان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی بعد از ظهر چهارشنبه به اتفاق معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان پس از بازدید مناطق سیل زده شرق استان، در ادامه سفر یکروزه خود ضمن سفر به بخش ماهان، پروژه های این بخش را افتتاح نمود.

****گازرسانی به 75 درصد شهرهای استان کرمان
استاندار کرمان در آئین بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به روستاهای سه‌کنج، عرب آباد، کهنوج و شهرک صنعتی از توابع بخش ماهان شهرستان کرمان، از احداث یک‌هزار و 900 کیلومتر شبکه گازرسانی در استان کرمان خبر داد و افزود: در دوران قبل از انقلاب اسلامی هیچ یک از مناطق استان دارای گاز نبودند، اما انقلاب اسلامی خدمات زیادی را به مردم ارائه کرده است.
رزم حسینی با تاکید براینکه در حال حاضر 75 درصد شهرها و 33 درصد روستاهای استان کرمان زیر پوشش شبکه گازرسانی قرار گرفته‌اند، یادآورشد: گاز علاوه بر بخش خانگی و صنعتی در پتروشیمی و نیروگاه‌های برق نیز مصرف می‌شود بر همین اساس بسیاری از نیروگاه‌های کرمان گازی می‌شوند.
وی بر استفاده از ظرفیت‌های روستای سکنج در بخش گردشگری تأکید و خواستار راه‌اندازی شورایاری‌های اقتصاد مقاومتی در این منطقه شد و خاطرنشان کرد: مردم روستاها با توجه به بهره‌مندی از نعمت آب، برق و گاز در زادگاه خود بمانند و اقتصاد روستایی را فراهم کنند.
 
****بهره برداری از پروژه گازرسانی به روستاهای محور سکنج
پروژه خط تغذیه و شبکه توزیع روستاهای محور سکنج شامل روستاهای سکنج، عرب‌آباد، کهنوج و شهرک صنعتی از توابع بخش ماهان شهرستان کرمان با حضور استاندار کرمان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، فرماندار کرمان و جمعی از مسؤولان استان به طول 48 کیلومتر و نصب 495 علمک و هزینه ای بالغ بر5 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید و 297 خانوار از این نعمت بهره مند گردیدند.
این پروژه طی یکسال اجرا شد و به بهره‌برداری رسید و این در حالیست که تاکنون 200 اشتراک گاز در سکنج و 35 اشتراک گاز در عرب‌آباد برقرار شده است.
 
***** افتتاح واحد تولید غذای آماده سالم
استاندار کرمان در ادامه سفر خود با حضور در شهرک صنعتی بخش ماهان، واحد تولید غذای آماده سالم با برند(آقای شاد) را با ظرفیت تولید روزانه 30 هزار عدد و عرضه 30 نمونه غذای آماده در مدارس، ادارات و ... و اشتغالزایی برای بیش از 40 نفر با هزینه سرمایه گذاری 3 میلیارد تومان افتتاح نمود.
کلنگ این واحد در اواخر سال92 به زمین زده شد اما با مشکل گازرسانی مواجه بود که طی بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان در 13 دی ماه 1395، مشکل گاز این واحد مرتفع گردید.
 
**** افتتاح از واحد تولید آب معدنی چاکر
نماینده عالی دولت یازدهم در استان کرمان در ادامه از واحد تولید آب معدنی چاکر با ظرفیت تولید بیش از 20 هزار بطری آب معدنی و اشتغالزایی برای 20 نفر به صورت مستقیم در یک شیفت کاری و حجم سرمایه گذاری 4 میلیارد تومانی افتتاح کرد.
این واحد برای توسعه و تولید بیش از 60 هزار بطری آب معدنی نیازمند دریافت تسهیلات بانکی است که مقرر شد در شورای رفع موانع تولید استان بررسی شود.
 
****بهره برداری از پروژه برق رسانی روستای روغنوئیه
در ادامه سفر استاندار کرمان به بخش ماهان، پروژه برق رسانی روستای روغنوئیه نیز با استفاده از سامانه های خورشیدی منفصل از شبکه (انرژی های پاک) با نصب 25 دستگاه خورشیدی 200 وات، نصب دو دستگاه اینورتر و همچنین 32 دستگاه باتری افتتاح شد.
 
**** بهره برداری از 16 واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد حضرت امام(ره)
بهره برداری از 16 واحد مسکونی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام(ره) با هزینه ای بالغ بر 560 میلیون تومان (هر واحد 35 میلیون تومان) از دیگر برنامه های سفر استاندار کرمان از بخش ماهان بود.
 
**** افتتاح هتل سنتی ایوان ماهان
استاندار کرمان همچنین هتل سنتی جنب مقبره شاه نعمت الله ولی ( تحت عنوان ایوان ماهان) را با سرمایه گذاری بیش از یک و نیم میلیارد تومان و اشتغالزایی برای 20 نفر به صورت مستقیم را افتتاح نمود.
این بنای قدیمی که دارای 20 اتاق و 3 غرفه صنایع دستی است، به همت عمران علوی بازسازی، مرمت و تجهیز شده است.
 
**** بهره برداری همزمان پروژه های عمرانی شهر ماهان
بهره برداری همزمان پروژه های آسفالت، زیرسازی معبر، جدول گذاری، سنگ فرش و بوستان هفت روستای بخش ماهان با هزینه ای بالغ بر 3 میلیارد و دویست میلیون تومان از محل اعتبارات دهیاری ها و بنیاد مسکن توسط استاندار کرمان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، فرماندار کرمان و جمعی از مسئولین استان انجام پذیرفت.
 
**** بازدید از پروژه عمرانی بلوار لنگر
استاندار کرمان همچنین از پروژه عمرانی بلوار لنگر شامل آسفالت معابر بخش ماهان، لنگر، قناقستان، کهنوج، اسماعیل آباد، حجت آباد و عرب آباد که در 150 هزار متر مربع در حال اجراست، بازدید نمود.
از مجموع 150 هزار متر مربع، هزینه30 هزار متر مربع از سوی بنیاد مسکن و مابقی آن از سوی دهیاری ها صورت گرفته است.
 
**** افتتاح مجموعه پذیرایی و تفریحی سنتی کاریز جوپار
نماینده عالی دولت در استان کرمان در ادامه سفر یکروزه به شهر جوپار از توابع شهرستان کرمان سفر کرده و مجموعه پذیرایی و تفریحی سنتی کاریز جوپار را با اشتغالزایی برای 25 نفر به صورت مستقیم و سرمایه گذاری 2 میلیارد تومان افتتاح نمود.

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۴۱۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید