دیداری متفاوت از جنس سادگی و سخاوت
۱۳۹۵/۱۲/۱۱

دیداری متفاوت از جنس سادگی و سخاوت

خانه بیکندی روستای روغنوئیه و دیداری متفاوت از جنس سادگی و سخاوت با خانواده شهیدان برزگر را با گزارشی از آخرین وضعیت این روستا مرور می کنیم.

خانه بیکندی روستای روغنوئیه و دیداری متفاوت از جنس سادگی و سخاوت با خانواده شهیدان برزگر را با گزارشی از آخرین وضعیت این روستا مرور می کنیم.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، "دیداری متفاوت از جنس سادگی و سخاوت" تیتر گزارشی از دیدار صمیمی استاندار کرمان با خانواده شهیدان برزگر است که هشتم آبان 1395 در خانه " بیکند"ی در روستای روغنوئیه از توابع بخش ماهان صورت گرفت.
در دیداری که (کبری قاشق تراش) والده شهیدان برزگر در خانه ای ساده و روستائی که خانه"بیکند"نامیده می شود، روزگار می گذراند و خدا را به خاطر اعطای فرزندانی صالح شاکر بود و مکرر تاکید می کرد که اینجا هم جبهه است و همین حالا هم اگر لازم باشد فرزندان و نوه های خود را برای دفاع از اسلام می فرستد.
مادر مهربانی که روزگاری در خانه ساده خود از نعمت آب لوله کشی، تلویزیون، برق و راه آسفالته و مناسب محروم بود، پس از آنکه استاندار کرمان در خانه " بیکند"ی آنها در روستای روغنوئیه میهمان خوان مهربانی و عظمت روح این خانواده شد، امروز از همه امکانات زیربنایی و رفاهی بهره مند شده است.
نماینده عالی دولت یازدهم در استان کرمان که در آن دیدار، دستورات لازم را برای تامین برق این خانواده شهید از طریق انرژی خورشیدی صادر کرده بود، در بازدید روز چهارشنبه مورخ 10 اسفند 95 از روستای روغنوئیه، مصوبات آن شب به یاد ماندنی را مرور می کند و در می یابد که مصوبات یک به یک توسط دستگاه های ذیربط عملیاتی شده است.
علیرضا رزم حسینی بعد از ظهر چهارشنبه پس از بازدید از مناطق سیل زده شرق استان و سفر به بخش ماهان، در بدو ورود به روستای روغنوئیه، از راه روستایی مناسبی که توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای برای عبور و مرور مردم منطقه ایجاد شده و همچنین پروژه برق رسانی این روستا با استفاده از سامانه های خورشیدی منفصل از شبکه (انرژی های پاک) بازدید کرد.
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان که طبق مصوبه، خانه ای را با رضایت و نظر والده شهیدان برزگر احداث نموده و بخشداری کرمان نیز اعلام آمادگی می کند تا نسبت به محوطه سازی خانه این خانواده شهید اقدام کند، همه این اتفاقات انجام پذیرفته است و این امر موجب می شود تا استاندار کرمان و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، نخستین نهال درب منزل شهیدان برزگر را با شادمانی و ابراز رضایت غرص نمایند.
حال (کبری قاشق تراش) والده شهیدان برزگر، همچون گذشته با روی باز و گشاده به استقبال استاندار کرمان می رود و دعای خیرش را بدرقه راه نماینده عالی دولت در استان کرمان می کند، و این در حالیست که رزم حسینی با تواضع و فروتنی سر تعظیم فرو می آورد و مکرر این جمله را زیر لب زمزمه می کند که همه ما مدیون خون پاک شهداء هستیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، شهیدان اکبر و حسین برزگر در سن 17 و 22 جان خود را تقدیم انقلاب کرده اند و شهید علی برزگر پسر عموی دو شهید یاد شده است که پس از سالها تحمل درد جانبازی به مقام رفیع شهادت دست یافته است.
 

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۳۸۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید