استفاده از ظرفیت هتل های استان در ایام نوروز
۱۳۹۵/۱۲/۱۴

معاون استاندار کرمان تاکید کرد:

استفاده از ظرفیت هتل های استان در ایام نوروز

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان بر استفاده از ظرفیت هتل های استان در ایام نوروز تاکید کرد و گفت: آموزش و پرورش در نوروز ۹۶ در بحث اسکان، به جای افزایش کمیت، ارتقا کیفیت را مدنظر قرار دهد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان بر استفاده از ظرفیت هتل های استان در ایام نوروز تاکید کرد و گفت: آموزش و پرورش در نوروز 96 در بحث اسکان، به جای افزایش کمیت، ارتقا کیفیت را مدنظر قرار دهد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، ابوالقاسم سیف الهی پیش از ظهر شنبه در چهارمین جلسه ستاد تسهیلات نوروزی استان کرمان که در سالن پیامبراعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد، بر استفاده از ظرفیت هتل های استان در ایام نوروز تاکید کرد و افزود: آموزش و پرورش در نوروز 96 به جای افزایش کمیت، ارتقا کیفیت را مدنظر قرار دهد.
وی از کنترل و نظارت مستمر در بخش میوه و تره بار در ایام نوروز در استان کرمان خبر داد و یادآورشد: با توجه به کاهش دما در فروردین ماه 96 انتظار می رود کلیه دستگاه های ذیربط آمادگی لازم را در بحث اسکان اضطراری میهمانان نوروزی داشته باشند.
 
****پیش بینی رشد 20 درصدی گردشگران داخلی و خارجی به استان کرمان
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان نیز در ادامه این جلسه از هماهنگی و تعامل بسیار خوب بین دستگاه‌های خدمات سفر جهت استقبال، پذیرایی و مهمان‌نوازی گردشگران و مسافران نوروزی استان خبر داد و گفت: نیروهای نظارتی و بازرسی ستاد تسهیلات نوروزی استان کرمان در بحث‌های مربوط به نظارت و بازرسی همراهی خوبی دارند.
محمود وفایی با تاکید براینکه استان کرمان از آمادگی بیشتری نسبت به سال گذشته برای پذیرایی و ارائه خدمات به مهمانان نوروزی برخوردار است، افزود: کمپ‌های ستاد تسهیلات نوروزی در سراسر استان کرمان نیازمند تجهیز هستند و شهرداران در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه حدود 110 اقامتگاه بوم‌گردی به ظرفیت استان کرمان افزوده شده است، یادآورشد: امکان خدمت‌رسانی به حدود 4 هزار نفر در اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان کرمان وجود دارد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با ابراز امیدواری براینکه خانه حاج‌آقا علی رفسنجان در ایام نوروز وارد چرخه گردشگری شود، تصریح کرد: جبهه شرقی بنای تاریخی قلاع دختر و اردشیر با ایجاد پلکان با پشتیبانی استاندار کرمان در ایام نوروز به معرض دید گردشگران گذاشته می شود.
 وفایی از دایر شدن نمایشگاه‌های صنایع دستی و جشنواره‌ها در شهرستان‌های مختلف دایر استان در ایام نوروز خبر داد و خاطرنشان کرد: با ثبت جهانی کویر لوت، شاهد افزوده شدن ظرفیت جدید گردشگری به جاذبه‌های استان کرمان هستیم.
وی با اشاره به فعال بودن زیرساخت‌های خوب در زمینه پذیرایی و اقامتی استان، گفت: حدود 30 اقامتگاه بوم‌گردی در کرانه بیابان لوت در تکاب‌های شهداد فعال شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه پیش بینی می شود امسال شاهد افزایش 20 درصدی گردشگران داخلی و خارجی به استان کرمان باشیم، افزود: طی ارزیابی سال گذشته، 50 درصد گردشگران نسبت به جاذبه‌های گردشگری استان کرمان اظهار بی‌اطلاعی کردند.
وفایی با اشاره به اینکه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با عنوان«کرمان بزرگترین مهمانخانه ایران» به استقبال مسافران نوروزی می‌رود، یادآورشد: 35 باب هتل با هزار و 50 اتاق و دو هزار و 500 تخت در استان کرمان فعال و آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی می باشند.
وی از فعال بودن 32 مهمان پذیر و 102 اقامتگاه بوم گردی در سطح استان کرمان خبر داد و خاطرنشان کرد: طی سال 95 نزدیک به 200 هزار گردشگر داخلی در فضاهای اقامتی استان شب مانی داشته اند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به مجموع ظرفیت یک میلیون و 715 هزاری اقامتی استان کرمان برای مدت 15 روز ایام نوروز، گفت: از این مجموع 10 هزار فضا مربوط به آموزش و پرورش و 40 هزار کمپین موقت توسط شهرداری در 40 نقطه را شامل می شود.
 
**** فعالیت 40 پایگاه اورژانس شهری و 98 پایگاه اورژانس جاده‌ای در استان کرمان
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در ادامه این جلسه از فعالیت 40 پایگاه اورژانس شهری و 98 پایگاه اورژانس جاده‌ای در استان کرمان خبر داد و افزود: 27 کمپ سلامت نوروزی با همکاری شهرداری‌ها طی ایام نوروز 96 در ورودی شهرهای استان کرمان فعال می‌شود و اورژانس هوایی نیز فعال است.
سیدمحمد صابری با اشاره به اینکه 300 مرکز بهداشتی و یک هزار و 800 خانه بهداشت در استان کرمان فعالیت می‌کند، یادآورشد: خوشبختانه در چهارشنبه آخر سال 94 با همکاری دستگاه‌های استان کرمان، حادثه منجر به نقض عضو و فوت مشاهده نگردید.
 
**** برپایی 27 ایستگاه توزیع میوه شب عید در کرمان
سرپرست صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به آغاز طرح نظارتی پایش بازار و خدمات ویژه در کرمان و ادامه این طرح تا 31 فروردین ماه 96 ، خاطرنشان کرد: بحث فرهنگسازی در زمینه مطالبه‌گری توسط شهروندان و گردشگران نوروزی در کمیته تنظیم بازار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان دنبال شده است.
مهدی حسینی‌نژاد از توجه به اقلام مورد نیاز مردم در شب عید خبر داد و تصریح کرد: یک هزار و 800 تن پرتقال و یک هزار و 500 تن سیب درختی برای شب عید نوروز در استان کرمان خریداری شده که در این راستا، 27 ایستگاه توزیع میوه شب عید در استان کرمان برپا می‌شود.
 
**** جلوگیری از تردد وسایل نقلیه غیر استاندارد در جاده‌های استان
رئیس پلیس راه استان کرمان نیز در این جلسه، 60 درصد تصادفات در ایم نوروز را ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان عنوان کرد و گفت: طرح ویژه ترافیکی استان کرمان همزمان با سراسر کشور از 25 اسفندماه به صورت رسمی آغاز می گردد.
یوسف نجفی خواستار آشکارسازی نقاط حادثه‌خیز در جاده‌ها و همچنین احداث استراحتگاه های بین راهی موقت شد و افزود: از تردد وسایل نقلیه غیر استاندارد در جاده‌ها جلوگیری می شود.
 
****راه اندازی 15 ایستگاه اطلاع‌رسانی«از من بپرس» در ایام نوروز در شهر کرمان
شهردار کرمان نیز در ادامه این جلسه از بازگشایی محور خیابان بهمنیار به میدان آزادی در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: طی طرح مشترک بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و شهرداری کرمان، 50 هزار نقشه راهنمای گردشگری کرمان در ایام نوروز آماده شده است.
علی بابایی با تاکید براینکه یک هزار و 500 متر از فضای تبلیغاتی شهر کرمان برای تبلیغات نوروزی اختصاص یافته است، افزود: 50 راهنمای گردشگری در قالب تورهای کرمان گردون و ایستگاه از من بپرس در ایام نوروز به مسافران خدمت‌رسانی می‌کنند.
وی از نصب تابلوهای دو زبانه در سطح شهر کرمان برای معرفی اماکن تاریخی در پایان سال جاری خبر داد و یادآورشد: 26 چشمه سرویس بهداشتی در خیابان تجلی کرمان برای ایام نوروز بازگشایی می‌شود.
 
**** آماده‌باش امداد هوایی استان کرمان از 25 اسفند ماه
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز در ادامه از فعالیت 30 پست امداد سلامت در استان کرمان طی ایام نوروز خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح بهبود رفتارهای ترافیکی و کمپین «نه به تصادفات» در استان کرمان طی ایام نوروز اجرا می‌شود.
کیوان علیزاده با اشاره به دائر شدن 21 پایگاه ثابت جاده‌ای امداد و نجات در ایام نوروز در استان کرمان، تصریح کرد: امداد هوایی از 25 اسفند ماه در حال آماده‌باش است که در این طرح 700 نفر از اعضای جوان و 60 نفر از کارکنان جمعیت هلال احمر استان کرمان شرکت می‌کنند.
 
**** نرخ کرایه ای استان کرمان در ایام نوروز افزایش نمی یابد
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان نیز در این جلسه با تاکید براینکه کرمان حلقه اتصال سواحل شمالی و جنوبی است، گفت: در جهت فراهم نمودن شرایط ایمنی برای تردد مسافران و مدیریت سفر در حوزه حمل و نقل جاده ای استان، اقداماتی از جمله خط کشی مسیرها، نصب علائم، علامتگذاری نقاط حادثه خیز انجام گرفته است.
خداد مقبلی از آماده باش 41 اکیپ جاده ای با توان 200 نفر نیروی انسانی و 100 دستگاه خودرو برای ایام نوروز خبر داد و افزود: آغاز پیش فروش اینترنتی بلیط آغاز و تا 15 فروردین ادامه دارد بگونه ای که هیچگونه افزایش نرخ کرایه ای در استان نخواهیم داشت.

**** کاهش دما در فروردین ماه 96 نسبت به سال 95 در استان کرمان
مدیر کل مدیریت بحران و حوادث غیر مترقبه استانداری کرمان نیز در ادامه با اشاره به بارش های پراکنده همراه با وزش باد در سطح استان کرمان تا اواسط فروردین ماه، یادآورشد: با توجه به سوابق سال های گذشته باید نمایشگاه ها را در مکان های برگزار نموده تا وزش باد باعث واژگونی آنها نگردد.
محسن صالحی از کاهش دما در فروردین ماه 96 نسبت به سال 95 خبر داد و خاطرنشان کرد: در منطقه نهبندان شرق استان کرمان در ایام نوروز احتمام طوفان شن وجود دارد.
 
 

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۲۳۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید