اقدامات دولت تدبیر و امید در روزهای پایانی سال در شهرستان بافت
۱۳۹۵/۱۲/۱۹

اقدامات دولت تدبیر و امید در روزهای پایانی سال در شهرستان بافت

با حضور استاندار کرمان چندین طرح و پروژه عمرانی،رفاهی در شهرستان بافت مورد بهره برداری و کلنگ زنی قرار گرفت.

با حضور استاندار کرمان چندین طرح و پروژه عمرانی،رفاهی در شهرستان بافت مورد بهره برداری و کلنگ زنی قرار گرفت.
 به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی صبح پنجشنبه به اتفاق معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان و جمعی از مسئولین استان به منظور حضور در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان های بافت و ارزوئیه(گام دوم مثلث توسعه اقتصادی) به شهرستان بافت سفر کرد.
نماینده عالی دولت در استان کرمان در بدو ورود به شهرستان بافت مورد استقبال فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین قرار گرفت و با حضور در گلزار شهدای این شهرستان، به مقام شامخ شهداء با تقدیم گل و نثار فاتحه ادای احترام کرد.
 
****کلنگ زنی مجموعه اقامتی و گردشگری(هتل بافت)
استاندار کرمان در ادامه مجموعه اقامتی و گردشگری(هتل بافت) را به منظور تامین زیرساخت های منطقه گردشگری خبر و شهرستان بافت با حجم سرمایه گذاری بیش از 30 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی کلنگ زنی کرد.
این مجموعه قرار است در زمینی به مساحت هفده هزار متر مربع زیربنا (13 هزار و 800 متر مربع هتل و 3 هزار و 200 متر مربع ویلا) احداث و برای بیش از 40 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی نماید که در این راستا اقداماتی همچون نصب ترانس برق در محل و اخذ موافقت های اصولی صورت پذیرفته است.
 
****بازدید از ایستگاه پمپاژ و طرح انتقال آب مورد نیاز سد بافت
مقام عالی دولت در استان کرمان در ادامه از ایستگاه پمپاژ و طرح انتقال آب مورد نیاز سد بافت به کارخانه فولاد بازدید کرد.
کل خط انتقال آب مورد نیاز 14 کیلومتر می باشد که تاکنون 10 کیلومتر این خط با هزینه ای بالغ بر 1.5 میلیارد تومان اجرا و 4 کیلومتر آن باقی مانده که برای اتمام این طرح به هزینه ای بالغ بر 5 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
 
****راه اندازی مجدد بزرگترین کارخانه کرک جنوب شرق
همچنین در ادامه سفر یکروزه استاندار کرمان به شهرستان بافت، بزرگترین کارخانه کرک جنوب شرق کشور که بدلیل عدم مدیریت صحیح مدیران سابق و عدم پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی و بدهی به بانک عامل از سال 88 تعطیل و در تملک بانک عامل قرار گرفته بود، نهایتا با پیگیری های صورت گرفته و مشارکت بخش خصوصی در دولت تدبیر و امید مجددا راه اندازی شد.
راه اندازی مجدد این کارخانه می تواند در مرحله نخست به طور مستقیم برای 50 نفر اشتغالزایی نماید.
 
****بازدید از عملیات پیشرفت احداث کارخانه فولاد شهرستان بافت
استاندار کرمان همچنین از عملیات پیشرفت احداث کارخانه فولاد شهرستان بافت (طرح فولاد 800 هزار تنی) که قابل افزایش به یک میلیون تن را داراست و از سال 86 به دلیل مشکلات مالی و سرمایه گذاری تعطیل شده بود، بازدید کرد.
روند اجرای این کارخانه طی پیگیری های صورت گرفته و حمایت مدیریت استان از طرح های سرمایه گذاری، در سال جاری توسط سرمایه گذار بخش خصوصی (گروه مالی و گردشگری ماهان) با پیشرفت 80 درصدی در بخش ساختمان و تجهیزات در حال انجام است.
ضمنا با پیگیری های انجام شده در سال 95، این طرح در حال حاضر از طریق پیمانکاران بخش خصوصی، 400 نفر مشغول فعالیت و با راه اندازی فاز نخست آن، زمینه اشتغالزایی 250 نفر به صورت مستقیم و هزار و 500 نفر غیرمستقیم را در پی خواهد داشت.
گفتنی است استاندار کرمان با حضور در یکی از پایگاه های نیکوکاری شهرستان بافت به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری مبلغ  5 میلیون تومان برای در اختیار گذاشتن به خانواده های نیازمند شهرستان بافت کمک نمود.
در شهرستان بافت تعداد 3800 خانوار با جمعیتی بالغ بر 7600 نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) می باشد که از این مجموع تعداد 350 دانش آموز و 400 دانشجو تحت پوشش از خدمات  این ارگان استفاده می کنند.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حضور در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان های بافت و ارزوئیه پایان بخش سفر یکروزه استاندار کرمان به شهرستان بافت خواهد بود.
 

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۱۸۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید