توانمندسازی مردم راه گشا در ایجاد اشتغال پایدار
۱۳۹۵/۱۲/۱۹

معاون استاندار تاکید کرد:

توانمندسازی مردم راه گشا در ایجاد اشتغال پایدار

معاون استاندار گفت :ارائه تسهیلات با هدف سرگرمی افراد نباید باشد، بلکه ایجاد شغل پایدار و درآمدزایی برای افراد در جامعه است

معاون استاندار گفت :ارائه تسهیلات با هدف سرگرمی افراد نباید باشد، بلکه ایجاد شغل پایدار و درآمدزایی برای افراد در جامعه است
به گزارش روابط عمومی  استانداری کرمان محمدرضا فتوت صبح پنج شنبه 19 اسفندماه در آخرین کارگروه اشتغال استان که در محل سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری برگزار شد ، ضمن  تبریک هفته احسان و نیکوکاری گفت: جهت گیری مجموعه کمیته امداد و دستگاه های امدادی استان به سمت توانمندسازی مردم بوده  و عملکرد قابل قبولی  را ارائه کردند.
فتوت با اشاره به اینکه  وقتی مردم توانمند شوند خودکفا خواهند شد ،افزود: ایجاد اشتغال در کشور مخصوصا اشتغالهای خرد که مشکل عمده خانوارهای تحت پوشش می باشد و باید این حرکت در جهت بالا رفتن احساس نیاز اشتغال باشد .
وی گفت: ایجاد اشتغال سال 95 نسبت به سال های گذشته بالاتر رفته اما به دلیل تقاضای کار هنوز نرخ بیکاری محسوس می باشد و باید گام های بلندتری در جهت اشتغال پایدار برداشته شود و نقش بسیج سازندگی را در اشتغال استان قابل توجه دانست .
وی یادآور شد: درآمدزایی برای افراد در سال 95 با مدد همه دستگاه ها  بوده که گام های خوبی برداشته شده  و عمده این آمارها با  پایش و نظارت بوده و دقیق است.معاون استاندار گفت  در پایان سال 95 در راستای  برنامه  اشتغال پایدار  عملکرد چند دستگاه قابل قبول  نمی باشد و به دستگاههای که در جلسه حضور نداشتند تذکر داده شد .
 
 
**** خودکفایی 2500 خانوار تحت پوشش کمیته  باتوسعه مشاغل خرد
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: مشاغل خُرد و کوچک به عنوان یک راهبرد مهم در افزایش تولید و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، جلوگیری از مهاجرت و ... مطرح می باشند و در این زمینه 5730 شغل ایجاد شده است.
یحیی صادقی با اشاره به گزارش عملکرد این اداره کل اظهار کرد: رویکرد ما در حوزه اشتغال با شعار سال " اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل" بود و و در این راستا  طرح نیروگاه های خورشیدی که در  تیرماه با همکاری بانک ها و استانداری آغاز شد که کار نو ودشواری بوداما با  تاکید استاندار اکنون به جایی رسیده که تا پایان فروردین ماه طبق قرارداد با پیمانکاران 250 نیروگاه وارد مدار خواهد شد.
صادقی بیان کرد : بیشترین تعدادپانلهای خورشیدی در راور می باشد . نصب پانلهای خورشیدی در پشت بام  منازل مددجوها است   ماهیانه هر خانواده 800 تا 950 هزار تومان فروش برق خواهد داشت، ضمنا این طرح در شهرستان های راور، بردسیر، سیرجان، رابر و بم در حال انجام است.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: با همکاری بانکهای استان مشکلات مددجویان در جهت تهیه ضمانت بانکی مرتفع و به کارفرمایانی که اشتغال دائم ایجاد کردند وام بلاعوض پرداخت شد.
صادقی اظهار کرد: مشاغل خرد در جهت  افزایش تولید و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از مهاجرت به شهرها باشد و در این زمینه 5730 شغل ایجاد شد که از این تعداد به 3434 تسهیلات پرداخته شده است.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) به 35هزار و 267 طرح خوداشتغالی که با نظارت و پایش مستقیم کارشناسان کمیته که بصورت ماهیانه که تا اتمام طرح  انجام میشود اشاره کرد و بیان داشت: این نوع نظارت و پایش یکی  از دلایل موفقیت طرحهای اشتغال کمیته امداد می باشد.
یحیی صادقی افزود در جذب منابع 80 درصد منابع جذب شده و پرداخت وام به افرادی که در آستانه مددجو شدن قرار گرفتند در سال 95 با آزادسازی منابع انجام شده و پیش بینی میشود که در پایان سال 2500خانوار خودکفا از پوشش کمیته خارج شوند
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان خاطرنشان کرد: تعداد 3434 فقره وام جهت اجرای طرح های کمیته امداد در 9 ماهه سال 95 اعطا و 88 وانت زامیاد نیز به مددجویان واگذار شده است و امسال هم 2500 خانوار خودکفا شده و از تحت پوشش کمیته امداد خارج خواهند
 
**** افزایش امید به زندگی در میان زنان استان
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان گفت: نسبت امید به زندگی در میان زنان سرپرست خانواده استان از متوسط کشوری بالاتر است و اعتماد به نفس بانوان و جوانان ما بازگشته است
حسینی با اشاره به اینکه در زمینه تولید پوشاک بالغ بر 5000 اشتغال ایجاد شده است، افزود: نگاه ما مردمی است، در همین راستا قرار است سه پنل سامانه انرژی خورشیدی در مساجد سه روستا با هدف کسب و کار اجتماعی انجام خواهد شد.
وی افزود : با آموزشی توان افزایی برای بانوان و اجرای طرح گیاهان دارویی ، زمینه برای عرضه محصولات گیاهان بانوان فراهم شده است و در این راستا از تمام ظرفیت ها کمک گرفته ایم.
وی با اشاره به تزریق کمک های صندوق قرض الحسنه کمیته امداد به بانوان توانمند استان، خاطرنشان کرد: نسبت امید به زندگی در میان زنان سرپرست خانواده استان از متوسط کشوری بالاتر است و اعتماد به نفس بانوان ما حفظ شده است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، صورتجلسه کارگروه رفع موانع تولید در خصوص روان سازی سرمایه گذاری در استان مورخ 15/12/95 به شرح ذیل است:
به منظور فعالسازی پنجره واحد سرمایه گذاری و تسریع در صدور مجوزهای سرمایه گذاری (جواز تاسیس) در حداقل زمان، جلسه ای به ریاست استاندارمحترم و اعضای تشکیل گردید و پس از بحث و بررسی موارد زیر تصویب گردید.
1-باتوجه به هماهنگی های قبلی انجام شده مقرر گردید اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان مسئول مدل سازی و روان سازی سرمایه گذاران در استان باشد و در مکان ستاد سرمایه گذاری استان محوریت انجام پروژه را در اختیار گیرد و جلسات منظم را با حضور دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز و پاسخ دهنده استعلامات را به ریاست استاندار تشکیل دهد و در قالب میز سرمایه گذاری صدور مجوز سرمایه گذاران را اجرایی نماید.
2-مدیران تمامی دستگاه های اجرایی مکلف هستند شخصا در جلسات حضور یابند و با همراه داشتن اصلاعات لازم که از قبل در دستور کار قرار گرفته، در کوتاه ترین زمان تصمیم لازم را برای صدور مجوز اخذ نمایند.
3-در راستای تهیه بانک اطلاعات جامع زیرساخت سرمایه گذاری در قالب بستر وب، مقرر گردید دستگاه های اجرایی لایه های GISمربوط به زیرساخت خود را بروز نموده و تحویل معاونت آمار سازمان برنامه و بودجه نمایند و اطلاعات تجمیع شده سازمان برنامه و بودجه در اختیار اتاق برای استفاده در نرم افزار مربوطه قرار گیرد.
4-اولین جلسه سه شنبه هفته آینده با محوریت اتاق بازرگانی در قالب میز روان سازی سرمایه گذاران تشکیل می گردد.

 
 

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۱۲۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید