اختصاص ده میلیارد تومانی برای شرکت معادن اسفندقه
۱۳۹۵/۱۲/۱۹

معین اقتصادی منطقه ۴ استان کرمان:

اختصاص ده میلیارد تومانی برای شرکت معادن اسفندقه

معین اقتصادی منطقه چهار از اختصاص ده میلیارد تومان اعتبار برای تامین منابع اولیه شرکت معادن اسفندقه به منظور برون رفت از شرایط اقتصادی خبر داد و گفت: با تامین اعتبار زمینه بروز و ظهور استعدادهای مناطق روستایی و شهری را فراهم خواهیم کرد.

معین اقتصادی منطقه چهار از اختصاص ده میلیارد تومان اعتبار برای تامین منابع اولیه شرکت معادن اسفندقه به منظور برون رفت از شرایط اقتصادی خبر داد و گفت: با تامین اعتبار زمینه بروز و ظهور استعدادهای مناطق روستایی و شهری را فراهم خواهیم کرد. 
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، مهدی جهانگیری پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی منطقه چهار شهرستان های بافت و ارزوئیه (گام دوم مثلث توسعه اقتصادی)، ضمن قدردانی از اقدامات و ایده های ابتکاری استاندار کرمان، افزود: استاندار کرمان آبروی بخش خصوصی را بخرد.
وی با اشاره به اینکه استاندار کرمان از بخش خصوصی وارد دولت شد و توانست انتظارات بخش خصوصی را اجرایی نماید، یادآورشد: افتتاح و کلنگ زنی سه پروژه در شهرستان بافت جزو برنامه های کوتاه مدت برای فراهم کردن زمینه اعتمادسازی بود.
رئیس گروه مالی گردشگری با تاکید براینکه اعتمادسازی می تواند زمینه حضور سرمایه گذاران و همراهی دولتمردان را به همراه داشته باشد، خاطرنشان کرد: تغییر فولادسازی به گندله سازی با سرمایه گذاری بیش از 2 هزار میلیارد تومانی در این منطقه اقدام بزرگی بود که توانست زمینه اشتغال بیش از هزار نفر را ایجاد نماید.
جهانگیری با اشاره به اینکه نسبت به جانمایی و کلیت پروژه فولاد شهرستان بافت ایراداتی وارد است، تصریح کرد: منابع ملی در این مجموعه هزینه شده که این امر مستلزم احیاء است لذا با کار جهادی همکاران، امید می رود  این پروژه در هفته دولت سال آینده به بهره برداری برسد.
وی افزود: کارخانه کرک شهرستان بافت که عملیات راه اندازی آن از سوی استاندار کرمان کلید خورد، فرآیندهایی را در بانک توسعه صادرات طی کرد و در نهایت توسط گروه مالی گردشگری از این بانک خریداری شد.
رئیس گروه مالی گردشگری بر بازسازی کامل و تعویش برخی از دستگاه های کارخانه کرک شهرستان بافت تاکید کرد و گفت: علارغم اینکه کرک در گذشته رونق خوبی در منطقه به همراه داشت به مرور زمان در حال منسوخ شدن بود.
جهانگیری یادآورشد: جنبه صادراتی محصول کرک خیلی مهم است در این راستا منابع موردنیاز برای این کارخانه از سوی گروه مالی گردشگری برای اجرای طرح توسعه ای پرداخت خواهد شد.
وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت گردشگری منطقه، حضور کارکنان و مهندسان فولاد بافت و ...، کلنگ احداث هتل چهار ستاره با سرمایه 42 میلیارد تومان به زمین زده شد که امید می رود این کار به خوبی پیش برود.
معین اقتصادی منطقه 4 استان کرمان با تاکید براینکه با تامین اعتبار زمینه بروز و ظهور استعدادهای مناطق روستایی و شهری را فراهم خواهیم کرد، گفت: می توان منابع را در قالب صندوق های خرد توسعه روستایی ساماندهی کرد که در این راستا به فرمانداران شهرستان های بافت و ارزوئیه اعلام می کنیم که در این زمینه آماده همکاری هستیم.
جهانگیری افزود: در منطقه ارزوئیه برای تامین منابع اولیه شرکت معادن اسفندقه بانک گردشگری 10 میلیارد تومان اختصاص داد تا برون رفت از شرایط اقتصادی این منطقه را داشته باشیم و تاکید ما بر اجرایی کردن پروژه فروکروم است و در صورت عدم حضور سرمایه گذاران دیگر، آمادگی ایجاد واحد فروکروم در این منطقه را داریم.
وی تصریح کرد: اقداماتی که گروه مالی گردشگری در شهرستان های بافت و ارزوئیه انجام داده، برای اعتمادسازی است و یک هم اندیشی با نخبگان و سرمایه گذاران منطقه از سراسر کشور طی 6 ماه نخست سال آینده خواهیم داشت.
 
****صادرات کلیه محصولات کارخانه کرک شهرستان بافت
مدیرعامل کارخانه کرک شهرستان بافت نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه کارخانه کرک در راستای اقتصاد مقاومتی و همکاری گروه مالی گردشگری به بخش خصوصی واگذار شد، گفت: طی دو روز خط شستو شوی این کارخانه راه اندازی شده است.
داریوش طهماسبی فر با اشاره به برخی از مشکلات کارخانه، افزود: امید می رود با جذب سرمایه گذاری خارجی، کلیه محصولات این کارخانه را صادر نمائیم.
وی از اشتغالزایی 40 نفر به صورت مستقیم در فاز نخست کارخانه کرک خبر داد و یادآورشد: برای تعمیر تجهیزات و خرید مواد اولیه به تامین مالی نیاز است که امید می رود طی سه ماه آینده این مجموعه به صورت 100 درصد راه اندازی می شود.

 
** تولید 2.5 میلیون تن گندله و 800 هزار تن آهن اسفنجی در شهرستان بافت 
مدیرعامل شرکت احیاء استیل شهرستان بافت نیز در ادامه این جلسه با اشاره به کلنگ زنی مجتمع فولاد بافت در سال 86 کلنگ زنی، گفت: این مجموعه از سال 93 تا مردادماه امسال عملا به دلیل سیستم های متفاوت مدیریتی در توقف کامل به سر برده است.
تقوی راد با اشاره به ورود مجموعه مالی گردشگری به پروژه فولاد شهرستان بافت، افزود: با بازنگری نسبت به محصول تولیدی و توجه به زیربناهای مورد نیاز مجموعه، محصولی که قرار بود 800 هزار تن مقاطع فولادی باشد، به 2 و نیم میلیون تن گندله و 800 هزار تن آهن اسفنجی تبدیل شد و محصول نهایی در فاز 2 تولید میزان 1.6 میلیون تن آهن اسفنجی خواهد بود.
وی از بازگشایی ال سی مورد نیاز پروژه فولاد شهرستان بافت خبر داد و یادآورشد: باید فاز نخست این پروژه در اسرع وقت به اتمام برسد تا بتوانیم نیازهای مواد اولیه و محصول را داشته باشیم.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۳۴۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید