خواسته مردم؛ مشارکت در توسعه و آبادانی
۱۳۹۵/۱۲/۲۰

استاندار کرمان :

خواسته مردم؛ مشارکت در توسعه و آبادانی

استاندار کرمان گفت: : مردم منطقه امروز خواهان مشارکت در طرح های آبادانی و توسعه ای هستند در حالیکه در ادوار گذشته خواستار کمک های نقدی و امدادی بودند.


استاندار کرمان گفت: : مردم منطقه امروز خواهان مشارکت در طرح های آبادانی و توسعه ای هستند در حالیکه در ادوار گذشته خواستار کمک های نقدی و امدادی بودند.
 
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی صبح جمعه در سفر یکروزه به شهرستان قلعه گنج،ضمن بازدید از سه روستای دهندر، سرخوش و گزهک، با مردم این سه روستا در فضایی صمیمی به گفتگو پرداخت.
وی در این دیدار به تغییر نگاه و فرهنگ مردم در مناطق جنوب اشاره کرد و افزود: مردم منطقه امروز خواهان مشارکت در طرح های آبادانی و توسعه ای هستند در حالیکه در ادوار گذشته خواستار کمک های نقدی و امدادی بودند.
استاندار کرمان با اشاره به انتظارات اهالی سه روستاهای دهندر، گزهک و سرخوش برای انتزاع و جدایی از شهرستان منوجان و الحاق به بخش مرکزی شهرستان قلعه گنج، یادآورشد: این موضوع را به طور جد دنبال خواهیم کرد اما پیش از اخذ مجوزهای قانونی از سوی وزارت کشور، اقدامات آبادانی و توسعه ای این سه روستا را از امروز آغاز خواهیم کرد.
رزم حسینی با اشاره به اینکه تقسیمات کشوری کار دشواری است که معمولا حکومت با این اقدام موافق نیست، تصریح کرد: بدلیل اینکه این سه روستا از سال 81 از شهرستان قلعه گنج انتزاع و به شهرستان منوجان الحاق شده اند با این خواسته موافقت می شود اما منتظر موافقت وزیرکشور خواهیم بود.
وی به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: پیش از ابلاغ این سیاست ها از سوی دولت، کارهای توسعه ای از سال 93 با نگاه مشارکت مردمی در استان کرمان آغاز شد.
استاندار کرمان با اشاره به مشارکت مردم با هجده موسسه توسعه گرایی که تحت عنوان معین اقتصادی مناطق در استان فعالیت می کنند، افزود: بنیاد مستضعفان در مهرماه سال 93 طی بازدید از شهرستان قلعه گنج، مسئولیت توسعه این شهرستان را پذیرفت و علارغم اینکه این طرح ها بلندمدت است اما امروز پس از گذشت سه سال می توان آثار و شواهد آن را مشاهده کرد.
رزم حسینی از سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به عنوان مجاهد واقعی در حوزه اقتصادی یاد کرد و یادآورشد: مهمترین عامل موفقیت در طرح های توسعه ای شهرستان قلعه گنج، مشارکت مردم بوده است.
وی با اشاره به خدمات زیربنایی انقلاب اسلامی در استان کرمان، تصریح کرد: امروز 70 درصد از روستاهای استان کرمان از نعمت گاز برخوردار شده اند در حالیکه پیش از انقلاب اسلامی استان کرمان از نعمت گاز بی بهره بود اما این روند در حال گسترش است.
استاندار کرمان خاطرنشان کرد: با خدمات زیربنایی خوبی که انقلاب اسلامی در شهرها و روستاها ارائه کرده است، می توان در جهت تقویت اقتصاد خانوار روستایی و جلوگیری از مهاجرت اقدام کرد که این امر مستلزم مشارکت و مشورت اهالی منطقه می باشد.
رزم حسینی به تکثیر مدل اقتصادی شهرستان قلعه گنج در سراسر استان و مسئولیت پذیری هجده موسسه و شرکت توسعه گرا اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 570 صندوق خرد توسعه روستایی در سطح استان کرمان راه اندازی شده است.
وی عزت، مروت و مردانگی عشایر را در این دانست که با عزت نفس زندگی کنند، نه با دریافت یارانه، افزود: مردم جنوب استان کرمان، مردم فهیم و نجیبی هستند که امید می رود دست به دست هم دهند و با کار و تلاش در جهت ریشه کن کردن بیکاری در منطقه اقدام نمایند.
 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۲۰۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید