استاندار کرمان خواستار احیای باغ موزه فرش کرمان شد
۱۳۹۵/۱۲/۲۱

استاندار کرمان خواستار احیای باغ موزه فرش کرمان شد

استاندارکرمان خواستار احیای باغ موزه فرش کرمان شد و گفت: احیاء این مجموعه در فاز اول نیازمند اعتبار قابل ملاحظه ای است.

استاندارکرمان خواستار احیای باغ موزه فرش کرمان شد و گفت: احیاء این مجموعه در فاز اول نیازمند اعتبار قابل ملاحظه ای است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی ظهر شنبه در دیدار معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، ضمن تشریح اقدامات انجام شده در دولت تدبیر و امید در استان کرمان، افزود: سفارش  50 هزار متر مربع عتبات عالیات یکی از اقدامات صورت گرفته در زمینه فرش می باشد
وی به دائر شدن چند کارگاه بافت فرش عتبات عالیات در استان کرمان اشاره کرد و خواستار احیای باغ موزه فرش کرمان شد و یادآورشد: احیاء این مجموعه در فاز اول نیازمند اعتبار قابل ملاحظه ای است.
استاندار کرمان همچنین با اشاره به راه اندازی مجدد کارخانه کرک شهرستان بافت، تصریح کرد: مجموعه ای که در حال تبدیل شدن به میراث فرهنگی بود طی پیگیری های بعمل آمده، توسط بخش خصوصی احیا شد و کار خود مجدد آغاز کرد.
رزم حسینی با تاکید بر اینکه مدیریت توسعه در استان کرمان به بخش غیر دولتی واگذار شده است، خاطرنشان کرد: کارخانه فولاد 800 هزار تنی شهرستان بافت نیز که اساسا غیر استاندارد بود، توسط بخش خصوصی در دست گرفته شد و اوایل سال آینده با 2 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری افتتاح خواهد شد.
 
****کیفیت فرش کرمان کم نظیر است
در ادامه معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه امروز برای تودیع و معارفه ریاست سازمان و بازدید از چند طرح به کرمان سفر کرده ایم گفت: باغ موزه فرش در فاز اول مرمت نیازمند 3.5 میلیارد تومان می باشد و در جمع بیش از 10 میلیارد احتیاج دارد.
وی افزود: تا دو سه ماه آینده مرمت این بنای تاریخی باغ موزه فرش کرمان شروع خواهد شد
فیاض با اشاره به اینکه فرش کرمان می تواند بازاره ای بهتری را هم تصاحب کند بازارهایی که سودآوری بیشتری داشته باشند  و نمونه این کار در کشور وجود دارد، تصریح کرد: فرش کرمان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۲۶۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید