لزوم میزبانی شایسته کرمان از مسافران نوروزی
۱۳۹۵/۱۲/۲۱

امام جمعه کرمان تاکید کرد:

لزوم میزبانی شایسته کرمان از مسافران نوروزی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به در پیش بودن ایام باستانی نوروز، گفت: بی شک همه مدیران برای آماده سازی مقدمات میزبانی از مسافران نوروزی اقدام کرده اند و باید زمینه مناسبی برای مهمانان نوروزی فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به در پیش بودن ایام باستانی نوروز،  گفت: بی شک همه مدیران برای آماده سازی مقدمات میزبانی از مسافران نوروزی اقدام کرده اند و باید زمینه مناسبی برای مهمانان نوروزی فراهم شود.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، آیت الله سید یحیی جعفری بعد از ظهر شنبه در آخرین شورای اداری سال 95 کرمان از عید نوروز به عنوان عید باستانی و ملی یاد کرد و افزود: اسلام این عید را نیز به رسمیت شناخته است.
وی عنوان کرد: روایات و احادیث از عید به گونه ای دیگر یاد کرده اند و پیامبر اکرم (ص) فرموده اند که عید آن عیدی است که انسان با اعمال و رفتار خود کاری کرده باشد که از عذاب خداوند در امن و امان باشد.
نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) فرموده اند خوشرویی با مردم نصف عقل است و این موضوع کار دشواری است که باید همه تلاش کنیم تا با یکدیگر به شایستگی برخورد کنیم.
آیت الله جعفری گفت: برخورد خوب و مناسب با افراد به ویژه برخورد مناسب مدیران با ارباب رجوعان هزینه ای ندارد اما فواید بسیاری به دنبال دارد.
وی با اشاره به سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) نیز گفت: این بانوی بزرگوار یکی از شافعان روز قیامت هستند و جایگاه ایشان از ابتای خلقت تا پایان آن نظیری نخواهد داشت.
امام جمعه کرمان خاطرنشان کرد: عده ای افراد جاهل و نادان در آستانه نوروز از فرصت چهارشنبه آخر سال سوء استفاده می کنند که باید با تدبیر مدیران و اقدام به موقع نیروی انتظامی جلوی اقدامات خلاف قانون آنها گرفته شود.
 آیت الله جعفری افزود: در سال گذشته با پیگیری و جدیت نیروی انتظامی کارهای پیشگیرانه خوبی در استان کرمان انجام شد و از تبعات بعدی نیز جلوگیری شد.
وی با اشاره به اینکه آیت الله مکارم شیرازی خرید و فروش مواد محترقه را حرام اعلام کرده اند، عنوان کرد: اقدامات ناهنجار در چهارشنبه آخر سال کار صد در صد جاهلانه و غلطی است اما موضوعی که تبدیل به عادت شود، استمرار می یابد و باید با فرهنگسازی از بروز حوادث در این روز جلوگیری کرد.

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۱۷۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید