امضای نوزدهمین توافقنامه اقتصادی با دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان/روایتی از تلخی ها و شیرینی های سال 95
۱۳۹۵/۱۲/۲۱

استاندار کرمان خبر داد:

امضای نوزدهمین توافقنامه اقتصادی با دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان/روایتی از تلخی ها و شیرینی های سال ۹۵

استاندار کرمان با اشاره به امضای نوزدهمین موافقت نامه اقتصادی با دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان برای توسعه منطقه محروم خنامان، گفت: اقدامات استان کرمان در راستای مردمی کردن اقتصاد کارنامه خوب و قابل قبولی را دارد.

استاندار کرمان  با اشاره به امضای نوزدهمین موافقت نامه اقتصادی با دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان برای توسعه منطقه محروم خنامان، گفت: اقدامات استان کرمان در راستای مردمی کردن اقتصاد کارنامه خوب و قابل قبولی را دارد.
به گزارش روابط عمومی استاندای کرمان،  علیرضا رزم حسینی بعد از ظهر شنبه در آخرین شورای اداری سال 95 کرمان با اشاره به اینکه در سال جاری تلخی ها و شیرینی های را داشته ایم، افزود: یکی از تلخی های بزرگ برای نظام و انقلاب از دست دادن آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یکی از مفاخرملی و منطقه ای بوده است.
وی اظهار کرد: شیرینی ها و  اتفاقات خوبی نیز در سال جاری در راستای تحقق اقتصادمقاومتی در استان کرمان انجام شده است که کارنامه قابل ارائه ای دارد.
نماینده عالی دولت در استان کرمان یادآور شد: به عنوان مثال در شهرستان بافت پس از حدود شش ماه از امضای توافقنامه اقتصاد مقاومتی، واحد فولادسازی 800 هزار تنی بافت که بدون توجیه اقتصادی بود، خط تولید خود را تغییر داد و امروز به واحد تولید گندله با سرمایه گذاری 2 هزار میلیارد تومان تبدیل شده است.
رزم حسینی اظهارداشت:  اگر این معین اقتصادی را در بافت نداشتیم این پروژه در این دولت ودولت های آینده با پول دولتی به راه نمی افتاد.
وی به ظرفیت استان کرمان به ویژه شهرستان بافت در تولید کرک نیز اشاره و بیان کرد: کارخانه کرک بافت که حدود 15 سال تعطیل بوده و بانک آن را تملک کرده بود با نگاه ویژه معین اقتصادی آغاز به کار کرد و طرح توسعه آن نیز تدوین شده است.
استاندار کرمان به کلنگ زنی هتل چهارستاره در بافت نیز اشاره و بیان کرد: صندوق های خرد روستایی نیز در این شهرستان راه اندازی شده است.
رزم حسینی با اشاره به اینکه متوسط رشد پروژه های دولتی 71 درصد است، گفت: بیش از 40 درصد جلسات اقتصاد مقاومتی در شهرستان های استان کرمان برگزار شده است و جا دارد از همه مدیران تشکر کنیم.
وی گفت: شب و روز با مدیران استانی در جاده های خاکی و سایر جاده ها رفتیم تا مسیر خدمت به مردم تسهیل شود و در این زمینه باید از همراهی مدیران استان تقدیر کرد.
نماینده عالی دولت در استان کرمان با تاکید براینکه تفکر و تغییر نگرش مردم درباره توسعه در مناطق محروم کار بزرگتری نسبت به کارهای فیزیکی و توسعه ای است که در نهایت به توسعه روز افزون می انجامد،گفت: در سال آینده، قوی تر برای اجرای اقتصاد مقاومتی اقدام می کنیم.
رزم حسینی با اشاره به در پیش بودن نوروز باستانی، گفت: مقدمات لازم برای استقبال از مسافران نوروزی فراهم شده است.
وی با اشاره به 22 اسفندماه روز شهداء ، افزود: دنبال این هستیم تا به جای قبرستان شهدا،  نماد ایثارگران را داشته باشیم و کارهای انجام شده در گلزار شهدا نمادهای ایثارگرانی هستند که هر شخصیت، مکتب و هر فرد با هر نگاهی باید به آنها تعظیم و احترام کند.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه حتی گردشگران خارجی باید به سربازان و سرداران شهید این کشور احترام بگذارند، یادآورشد: نماد ایثارگران را به صورت مدرن و خوب طراحی و اجرایی کرده ایم که در روز 22 اسفندماه افتتاح می شود.
رزم حسینی به در پیش بودن انتخابات نیز اشاره و بیان کرد: استان کرمان آمادگی دارد و انتظار داریم مدیران نیز تبلیغ کنند تا مردم با حداکثر مشارکت در صحنه انتخابات حضور یابند.
وی با اشاره به اینکه پول های زیادی به شوراها و دهیاری ها داده می شود و اگر مدیران متعهد، متخصص و پاک دست انتخاب شوند می توان شهرها را ساخت، گفت: اجازه ندهیم افرادی وارد شوراها شوند که شایستگی نداشته باشند و یا نتوانند مسیر توسعه استان را دنبال کنند.
استاندار کرمان در ادامه از آیت الله جعفری به عنوان محور وحدت و روحانی روشن ضمیر یاد کرد و گفت: با حضور ایشان وحدت بی نظیری در استان کرمان محقق شده است.
رزم حسینی از همراهی رسانه ها نیز تقدیر کرد و گفت: رسانه ها پا به پای مدیریت استان حرکت کرده اند و باید از اقدامات آنها تقدیر کرد.

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۲۰۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید