لزوم تجهیز روابط عمومی ها به سواد رسانه ای، تجهیزات و نیروی انسانی متخصص
۱۳۹۵/۱۲/۲۱

مشاور استاندار کرمان تاکید کرد:

لزوم تجهیز روابط عمومی ها به سواد رسانه ای، تجهیزات و نیروی انسانی متخصص

مشاور استاندار و مدیرکل روابط عمومی استانداری کرمان گفت: تجهیز واحدهای روابط عمومی به سواد رسانه ای، تجهیزات و نیروی انسانی متخصص یک الزام برای اطلاع رسانی صحیح و به موقع به مردم است.

مشاور استاندار و مدیرکل روابط عمومی استانداری کرمان گفت: تجهیز واحدهای روابط عمومی به سواد رسانه ای، تجهیزات و نیروی انسانی متخصص یک الزام برای اطلاع رسانی صحیح و به موقع به مردم است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، نقی عظیمی زاده بعد از ظهر شنبه در آخرین شورای اداری سال 95 کرمان، بر لزوم تجهیز روابط عمومی ها به سواد رسانه ای، تجهیزات و نیروی انسانی متخصص تاکید کرد و افزود: در سال 95 جلسات متعددی برای روابط عمومی های سراسر استان و اصحاب رسانه برگزار شده است که در این نشست ها نقاط ضعف و قوت بررسی شده است.
وی با اشاره به تحقق دهکده جهانی در سطح دنیا، بیان کرد: این موضوع فرصتی را در برابر همه قرار داده و اگر از آن به درستی استفاده نکنیم تبدیل به تهدید می شود.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمان از حمایت و پشتیبانی های بی دریغ جایگاه روابط عمومی تقدیر کرد و ادامه داد: بسیاری از روش هایی که روابط عمومی استانداری کرمان اجرا می شود نشات گرفته از ایده های استاندار کرمان است.
عظیمی زاده با بیان اینکه مشکلات روابط عمومی ها در دو سطح مدیران دستگاه ها و مدیران روابط عمومی ها شناسایی شده است، گفت: اگر مدیران درک درستی از روابط عمومی داشته باشند، ارتباط خوبی با جامعه برقرار شده و اصحاب رسانه نیز راضی خواهند بود.
وی اظهار کرد: روابط عمومی بدون تعارف و بدون بزرگنمایی چشم، گوش، آئینه تمام نما و وکیل مدافع هر دستگاه است و باید جایگاه آن به درستی مورد توجه قرار گیرد.
مشاور استاندار کرمان بر تجهیز مدیران روابط عمومی به سواد رسانه ای، عنوان کرد: با تحقق این امر بسیاری از مشکلات در عرصه اطلاع رسانی برطرف می شوند.
عظیمی زاده با تاکید براینکه باید افراد عاشق، پرتلاش و فعال رادر روابط عمومی به کار گرفته و در این مسیر امکانات مورد نیاز را نیز برای این واحدها مهیا کنیم، افزود: تامین نیروی انسانی برای روابط عمومی ها نیز یک ضرورت است زیرا در برخی موارد یک فرد با چندین مسئولیت، کار روابط عمومی را نیز به عهده دارد.
وی با تاکید بر اینکه وظیفه داریم که خدمات را به مردم منعکس کنیم، اظهار کرد: استفاده بهینه از فضای مجازی نیز باید مد نظر باشد زیرا این فضا یک رسانه گسترده است که مردم را به شهروند خبرنگار تبدیل کرده است.
دبیر شورای روابط عمومی های استان کرمان خاطرنشان کرد: آموزش در روابط عمومی ها راباید جدی گرفت و در کنار ان روابط عمومی ها باید ارتباط با رسانه ها را تنظیم کنند.
عظیمی زاده بر ارتباط با مدیران بالادستی نیز تاکید کرد و گفت: دستگاه ها باید سامانه های پیامک خود و نیز سایت های خود را  فعال کنند.
وی همچنین بر سرعت در اطلاع رسانی نیز تاکید کرد و ادامه داد: باید در لحظه و با سرعت اخبار را در اختیار اصحاب رسانه قرار دهیم.
مشاور استاندار و مدیرکل روابط عمومی استانداری کرمان عنوان کرد: خلاقیت و نوآوری در روابط عمومی ها، تهیه بولتن  و بایگانی طرح ها و اقدامات انجام شده در سازمان اسناد ازدیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرند.
عظیمی زاده گفت: شورای روابط عمومی فعال شده است و مدیران در ایام نوروز باید ارتباط خود با مردم را تداوم بخشند.
 
*** تشریح برنامه های روز بزرگداشت شهید در کرمان
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان نیز در ادامه این جلسه گفت: 22اسفندماه به مناسبت روز شهدا از کتاب 10 جلدی فرهنگ اعلام استان کرمان در محل گلزار شهدا رونمایی می شود.
سردار محمدرضا حسنی سعدی با اشاره به اینکه در روز شهدا افتتاح نورپردازی گلزار شهدای کرمان به عنوان طرحی بی نظیر در کشور، افتتاح می شود، افزود: طرح نورپردازی گلزار شهدای کرمان با اختصاص یک میلیارد و 500 میلیون تومان از اعتبارات استان کرمان اجرایی شده است.
وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته 206 نفر از والدین شهدا را از دست دادیم و از نعمت دعای خیر این افراد محروم شدیم و تا این عزیزان هستند باید از این خانواده ها دلجویی کنیم تا فردا شهدا به عنوان فرزندان آنها از ما گلایه نکنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان گفت: در یک ماه اخیر بالای سه هزار دیدار از خانواده شهدا انجام شده است که باید تداوم یابد.
 
*** رونمایی از تمبر "قلعه گنج، نماد اقتصاد مقاومتی"در کرمان
مدیرکل پست استان کرمان نیز در این جلسه یکی از معضلات کشور را نداشتن آدرس و نشانی استاندارد دانست که شرکت ملی پست این کار ملی را بر عهده گرفته است و گفت: اداره کل پست استان کرمان با تلاش های انجام شده در سه سال متوالی رتبه برتر کشور را داشته است و این در حالیست که تاکنون 70 درصد توان شرکت پست به کار گرفته شده است.
حسین اکبری ادامه داد: یکی از اقدامات موثر اداره کل پست راه اندازی سرویس های جدید از جمله توزیع براساس تماس تلفنی، راه اندای سرویس پست تلفنی 193 کشوری و 3693 استانی، و تندیس تمبر مس برای اولین بار درکشور در استان کرمان است.
 
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، تمبر "قلعه گنج، نماد اقتصاد مقاومتی" در آخرین جلسه شورای اداری استان کرمان در سال 95 رونمایی شد.
شهرستان قلعه گنج از سال 93 با واگذاری به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به عنوان شهر پایلت اجرای ایده شهر نمونه اقتصاد مقاومتی معرفی شده و با اقدامات موفقیت آمیز انجام شده در این شهرستان، قلعه گنج به الگوی شهرنمونه اقتصاد مقاومتی تبدیل شده است.

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۲۵۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید