ولایت فقیه و شهداء متعلق به همگان
۱۳۹۵/۱۲/۲۲

استاندار کرمان تاکید کرد:

ولایت فقیه و شهداء متعلق به همگان

استاندار کرمان بر شناسایی و آگاهی بخشی اهداف متعالی شهدا بویژه برای نسل جوان تاکید کرد و گفت: ولایت و شهداء متعلق به همگان است و همه مردم ایران ولایتمدار هستند.

استاندار کرمان بر شناسایی و آگاهی بخشی اهداف متعالی شهدا بویژه برای نسل جوان تاکید کرد و گفت: ولایت و شهداء متعلق به همگان است و همه مردم ایران ولایتمدار هستند.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی شامگاه یکشنبه در آئین افتتاح طرح نورپردازی گلزار شهدای کرمان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهداء، افزود: 22 اسفند ماه روز بزرگداشت شهداء میراث گران بهای معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) است که این روز را گرامی می داریم.
وی در این آئین ضمن تشریح اقدامات دولت تدبیر و امید در استان کرمان، یادآورشد: پروژه های در کرمان آغاز و به سرعت در حال تکمیل می باشند که برای اجرای آنها مردم صبور کرمان سختی هایی برای عبور و مرور تحمل کردند که جای قدردانی دارد.
استاندار کرمان با تاکید براینکه مرکز کرمان لیاقت بیش از این اقدامات را دارد و می توانستیم در گذشته این شهر را در شانش می ساختیم، خاطرنشان کرد: کرمان استان است که در همه زمینه ها از جمله پیروزی انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و حتی مشروطیت نقش آفرین بوده است.
رزم حسینی با اشاره به اینکه تلاش دولت در استان کرمان براین بوده است علارغم وجود محدودیت ها، حرکت های موثر و مفیدی را برای توسعه استان آغاز کند، تصریح کرد: سال گذشته در مجموعه گردشگری و اقامتی قائم شهر کرمان پروژه تله کابین و جاده دسترسی به بام کرمان برای احداث هتل چهار ستاره کلنگ زنی شد و این پیشرفت مستلزم این بود تا نماد شهدا و ایثارگران را در این مکان ایجاد نمائیم.
وی گفت: خانواده معظم شهداء و مردم شهید پرور کرمان با حضور در گلزار شهداء به مقام شامخ شهیدان با نثار فاتحه و تقدیم گل ادای احترام می کنند اما این نکته را نباید فراموش کرد که گلزار شهداء، قبرستان نیست.
استاندار کرمان بر شناسایی و آگاهی بخشی اهداف متعالی شهدا بویژه برای نسل جوان تاکید کرد و گفت: سرزمین بدون فقیر، کشوری عزتمند و شرافتمندانه بر پایه ولایت و توسعه، حاکم نمودن معرفت دینی و دیانت مبتنی بر معرفت را از اهداف متعالی شهداست.
رزم حسینی افزود: گروه های سیاسی که ادعای سیاسی کاری می کنند، بدانند که قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ثمره خون پاک شهداست لذا ولایت را نباید به نفع گروهی مصادره کرد زیرا ولایت متعلق به همگان است و همه مردم ایران ولایتمدار هستند.
وی اهداف متعالی افرادی را که از جان شیرینشان برای دفاع از این مرز و بوم گذشتند، برای همگان مهم و ضروری دانست و یادآورشد: ولایتمداری به این نیست که حتی یک فقیر در این سرزمین وجود داشته باشد، در غیر این صورت بدانید که ولایتمداری در برخی از افراد در حد شعار است و سالها نان آن را می خورند.
استاندار کرمان با تاکید براینکه شهدای والامقام بی ادعا و بدون توجه به مادیات دنیوی، خالصانه و برای خدا جانشان را در طبق اخلاص گذاشتند، خاطرنشان کرد: گلزارهای شهداء دارای پیام و آرمان های شهداست که باید مورد احترام قرار گیرد لذا این مکان های مقدس باید بگونه ای پاک، نمونه و زیبا احداث ساخته شوند تا گردشگران این مکانها را مقصد گردشگری قرار دهند.
رزم حسینی با بیان خاطره ای از شهید والامقام علی ماهانی مبنی براینکه (ما انقلاب کردیم که در این سرزمین محروم و فقیری وجود نداشته باشد و عدالت اجتماعی برپا شود)، تصریح کرد: در این راستا در دولت یازدهم این توانمندسازی از شهرستان قلعه گنج به عنوان محروم ترین شهرستان کشور به صورت پایلوت آغاز شد هر چند که کارهای عقب افتاده چند صد ساله و تاریخی وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه ثروت های بیشماری در مناطق استان کرمان وجود دارد اما بدلیل عدم مدیریت صحیح مغفول مانده اند، گفت: در الگوی اقتصادی شهرستان قلعه گنج ثابت شد که می توان نسبت به توانمندسازی مردم محروم منطقه و واگذاری کارها به خود مردم اقدام کرد، بگونه ای که امروز پیش آهنگ های اقتصادی استان کرمان به 20 موسسه رسیده است.
استاندار کرمان به حضور 120 هزار رزمنده از استان کرمان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: علارغم اینکه تمام قدرتها پشت سر صدام قرار داشتند اما رزمندگان و مردم ایران مقاومت کردند و اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک این سرزمین جدا شود لذا امروز نیز می توان با همان تفکر با فقر و محرومیت مبارزه کرد.
رزم حسینی خواستار نصب تابلوهایی به چند زبان دنیا، برگرفته از اهداف شهداء برای حضور در دفاع مقدس در بالای قبور شهدا شد و گفت: نسل جوان باید از سوابق شهداء آگاهی کافی داشته باشند و بدانند که نسل دوران دفاع مقدس در تاریخ جاودانه خواهند ماند.
نماینده عالی دولت در استان کرمان با تاکید براینکه به حرمت اهداف متعالی شهداء نباید بین گروه های سیاسی انشقاق و دو دستگی ایجاد شود، یادآورشد: دو انتخابات مهم را در پیش رو داریم که انتظار می رود مردم با حضور حداکثری خود پای صندوق های اخذ رای، افراد لایق، متخصص و متدین را برای شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب نمایند.
رزم حسینی با اشاره به بودجه دو برابری شوراهای اسلامی شهر و روستا نسبت به بودجه عمرانی استان، تصریح کرد: تمام مالیات بر ارزش افزوده در اختیار شوراهای اسلامی شهر و روستاست لذا انتظار می رود مردم با آگاهی و شناخت کافی به منتخبین خود رای بدهند.
وی تاکید کرد: زمانی که مردم نسبت به کاندیدهای مورد نظرشان شناخت و آگاهی داشته باشند، برای شرکت در انتخابات پیشگام شده و افرادی را انتخاب می کنند که پاک دست بوده و نسبت به اجرای پروژه های توسعه ای منافع شخصی شان را مدنظر قرار ندهند.
 
**** لزوم شناخت اهداف و ویژگی های شهیدان
مشاور امور بانوان و خانواده وزارت کشور نیز در ادامه این آئین  ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهیدان، بر لزوم شناخت اهداف و ویژگی های شهیدان تأکید کرد و گفت: شهدا در یک لحظه کوتاه آماده شهادت نمی شوند، آنان عمر خود را به تهذیب نفس و اعمال صالح می گذرانند و به گونه ای خود را خالص می سازند که برای شهادت انتخاب می شوند.
فهیمه فرهمندپور با اشاره به اینکه شهادت یک اتفاق آنی و زودگذر نیست بلکه یک جریان همیشگی و یک تحول مداوم است، افزود: ادای دین به خانواده های معظم شهداء وظیفه سنگینی است که با هیچ خدمت مادی و معنوی قابل جبران نخواهد بود.
 
****رونمایی از کتاب (فرهنگ اعلام 6 هزار و 500 شهید استان کرمان)
در آئین افتتاح طرح نورپردازی گلزار شهدای کرمان که با حضور استاندار کرمان، معاونین استاندار،مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده، مسئولین دستگاه های اجرایی استان و جمع کثیری از خانواده معظم شهدا برگزار شد، از کتاب (فرهنگ اعلام 6 هزار و 500 شهید استان کرمان) رونمایی شد.
استاندار کرمان در ادامه این مراسم ضمن دیدار صمیمانه با خانواده معظم شهداء، بر سرمزار شهدا حاضر و با نثار فاتحه به مقام شامخ آنها اداری احترام نمود.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان،  این پروژه برای نخستین بار در کشور و با پیگیری های استاندار کرمان و همچنین تامین مالی پروژه از سوی استانداری کرمان و همت شرکت توزیع برق شمال استان و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان طی دوماه به بهره برداری رسید.
در این پروژه میزان هزار و 71 عدد سنگ نورانی به تعداد قبور مطهر شهداء، 350 عدد چراغ دفنی، 200 عدد وال واشر ستون ها، 150 عدد وال واشر پله ها، 275 عدد نوار ال ای دی، 8 دستگاه پروژکتور نور آسمانی، 27 عدد پروژکتور درختی، 5 دستگاه تابلو فرمان، یک دستگاه ترانس، 300 کیلومتر شبکه 20 کیلو وات و 700 متر شبکه فشار ضعیف استفاده و اجرا شده است.

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۳۲۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید