امضای قرارداد تولید خودروی النترا در کرمان با حضور استاندار
۱۳۹۵/۱۲/۲۳

امضای قرارداد تولید خودروی النترا در کرمان با حضور استاندار

شرکت کرمان موتور به عنوان بزرگترین کارخانه خودروسازی در کشور، امروز قرارداد تولید خودروی النترا را با مدیر دفتر خاورمیانه و آفریقای هیوندای امضا کرد.

شرکت کرمان موتور به عنوان بزرگترین کارخانه خودروسازی در کشور، امروز قرارداد تولید خودروی النترا را با مدیر دفتر خاورمیانه و آفریقای هیوندای امضا کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، مدیرعامل شرکت کرمان موتور پیش از ظهر دوشنبه در آئین قرارداد تولید خودروی النترا که با حضور استاندار کرمان برگزار شد، افزود: کمپانی های هیوندای و فولکس 12 سال قبل قراردادهایی را امضا کردند و هشت سال قبل از این مجموعه رفتند و امروز با تلاش های دولت و به ثمر رسیدن برجام، شرکت هیوندایی به ایران و منطقه ارگ جدید بم برگشته است که این موضوع اتفاق بسیار مبارکی برای کرمان و ایران است.
سامان فیروزی خاطرنشان کرد: در فاز اول مدل هایی از خوردوهای هیوندایی در کرمان موتور تولید می شود که این تولیدات بر اساس بندهای قرارداد، منطبق به سیاست های دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه در 15 شهریورماه سال آینده خوردوی اکسنت را با ساخت تولید 30 درصد در مجموعه کرمان موتور راه اندازی خواهیم کرد، بیان کرد: در فاز دوم نیزخودروی النترا در آذرماه با ساخت داخل 30 درصد به بازار عرضه می شود.
مدیرعامل شرکت کرمان موتور با اشاره به اینکه خودروی آی 20 در گذشته به طور کامل وارد کشور می شد، گفت: براساس تفاهم با شرکت هیوندای قرار شد این خودرو به شکل قطعات به بازار آید و در آینده خط بدنه آماده و در کرمان موتور نصب شود.
فیروزی بیان کرد: ظرفیت  200 هزار دستگاه خودرو در کرمان موتور راه اندازی می شود و با راه اندازی آن بسیاری از خطوطی که در حال حاضر توجیه اقتصادی ندارند، دارای توجیه می شوند.
وی گفت: اشتغال نیروی کار 10 هزار نفر را در سال 97 در کرمان موتور دیده ایم و با اجرای طرح های توسعه ای، ظرفیت کامل در کرمان موتور به10 هزار نفر افزایش یافته و در کنار آن در بخش قطعه سازی نیز اشتغال های جدیدی ایجاد خواهد شد.
مدیرعامل شرکت کرمان موتور بیان کرد: خوردوهایی که تولید می کنیم در خط تولید هیوندای هم خط تولید زیادی ندارند و خط تولید آنها در سال 2017 آغاز شده است که این به معنای مصرف سوخت کمتر، رضایت مشتری و کاهش آلایندگی و سایر مزایا است.

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۳۳۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید