افزایش پنج برابری اشتغال زایی در صنعت خودروسازی کرمان
۱۳۹۵/۱۲/۲۳

استاندار کرمان خبر داد:

افزایش پنج برابری اشتغال زایی در صنعت خودروسازی کرمان

استاندار کرمان گفت: با توسعه وحدها تولید خودرو در استان و رونق این صنعت در استان میزان اشتغال زای آن از دو هزار نفر در دولت های گذشته به ۱۰ هزار نفر در دولت تدبیر و امید افزایش یافته است.

استاندار کرمان گفت: با توسعه وحدها تولید خودرو در استان و رونق این صنعت در استان میزان اشتغال زای آن از دو هزار نفر در دولت های گذشته به 10 هزار نفر در دولت تدبیر و امید افزایش یافته است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی ظهر دوشنبه در آئین افتتاح  خطوط قطعه سازی و مونتاژ خودروهای هیوندای در شرکت کرمان خودرو افزود: بر اساس سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار است که در هر سال بیشتر از سال قبل به سمت تولید قطعات حرکت کنیم که خودروسازان در این زمینه همکاری بسیار خوبی با دولت دارند.
وی با اشاره به افتتاح سه طرح خودروسازی و تولید قطعات خودرو طی روز جاری در ارگ جدید بم، اظهار کرد: بر اساس قرارداد انجام شده با کمپانی های خارجی قرار است هر سال درصدی از قطعات خودروها در داخل ساخته شود و همچنین این کمپانی ها برای صادرات بخشی از خودروهای تولیدی نیز قول همکاری داده اند.
استاندارکرمان با بیان اینکه در گذشته خودرو به صورت کامل وارد می شده است، تصریح کرد: براساس قراردادهای انجام شده، مرحله به مرحله نسبت به داخلی ساز قطعات خودروها اقدام می شود.
رزم حسینی یادآور شد: عوارض قانونی این خودروها نیز بر اساس مقررات به دولت پرداخت می شود.

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۲۱۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید