برداشت نخستین محصول گوجه فرنگی هیدروپونیک شهرستان بم
۱۳۹۵/۱۲/۲۳

باحضور معاون استاندار کرمان:

برداشت نخستین محصول گوجه فرنگی هیدروپونیک شهرستان بم

با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، نخستین محصول گوجه فرنگی هیدروپونیک در بخش بروات شهرستان بم برداشت شد.

با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، نخستین محصول هیدروپونیک در بخش بروات شهرستان بم برداشت شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، محمدرضا فتوت که صبح دوشنبه در معیت استاندار کرمان جهت افتتاح چندین پروژه به شهرستان بم سفر کرده بود، بعد از ظهر همان روز به اتفاق مشاور استاندار و مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمان و جمعی از مسئولین از گلخانه هیدروپونیک بخش بروات این شهرستان بازدید کرد.
 
**** سه گلخانه هیدروپونیک در شهرستان بم احداث شده است
در حاشیه این بازدید فرماندار شهرستان بم با اشاره به اینکه دو هکتار از مجموع گلخانههای دایر در بم به صورت هیدروپونیک کشت شده است، گفت: نخستین محصول گوجهفرنگی هیدروپونیک شهرستان بم در یک هکتار گلخانه در روستای دولتآباد انصاری در بخش بروات برداشت شد.
رضا اشک افزود: این گلخانه یک هکتاری با اعتبار 1.5 میلیارد تومان احداث شده است که 550 میلیون تومان آن از تسهیلات بانک توسعه و تعاون دریافت شده و 950 میلیون تومان آورده خود سرمایهگذار بوده است.
وی با تاکید براینکه سه گلخانه هیدروپونیک در شهرستان بم احداث شده که امید می رود در آینده این میزان گلخانه افزایش یابد، خاطرنشان کرد: پیشبینی میشود از یک هکتار، 350 تن گوجهفرنگی برداشت شود و وزن هر محصول حدود 250 گرم باشد.
فرماندار شهرستان بم یادآورشد: این گلخانه در حال حاضر برای 10 نفر به صورت مستقیم و 20 نفر به صورت غیر مستقیم در فصل برداشت اشتغالزایی به وجود آورده است.


**** بازدید معاون استاندار کرمان از گلخانه تولید خیار سبز هیدروپونیک
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان در ادامه سفر یکروزه خود به شهرستان بم از گلخانه تولید خیار سبز هیدروپونیک بازدید کرد.
این گلخانه که می تواند تا 5 هکتار گسترش یابد، در فاز نخست هزار و 500 متر آن زیرکشت خیار سبز به صورت هیدروپونیک رفته است و بستر هزار و 500 متر دیگر آن در حال آماده سازی می باشد.
برای فاز نخست این گلخانه تاکنون 100 میلیون تومان سرمایه گذاری شده است و علارغم اینکه برداشت نهایی این محصول صورت نگرفته اما در حال حاضر دو روز یکبار 700 کیلوگرم برداشت صورت می گیرد.


 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۴۷۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید