انعقاد تفاهم نامه های همکاری در استان کرمان در راستای حقوق عفاف و حجاب
۱۳۹۵/۱۲/۲۵

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان:

انعقاد تفاهم نامه های همکاری در استان کرمان در راستای حقوق عفاف و حجاب

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان از انعقاد تفاهمنامه همکاری با دستگاه قضا، صدا و سیما، جراید، و مراکز آموزشی در راستای حقوق عفاف و حجاب و اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان از انعقاد تفاهمنامه همکاری با دستگاه قضا، صدا و سیما، جراید، و مراکز آموزشی در راستای حقوق عفاف و حجاب و اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، زهرا موسی‌پور صبح چهارشنبه در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی که با حضور جانشین قائم‌مقام وزیر کشور در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد، افزود: از جمله مهمترین برنامه‌های ستاد صیانت از حریم امنیت عومی و حقوق شهروندی استان کرمان در سال گذشته ابلاغ دستورالعمل‌های حقوق شهروندی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب به دستگاه‌های اجرایی و پیگیری توسط تیم‌های بازرسی بوده است.
وی با اشاره به تشکیل ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در تمام دستگاه‌های اجرایی استان کرمان، یادآورشد: از مهمترین وظایف ستاد، بازرسی از مراکز ارائه دهنده خدمات به مسافران و گردشگران به ویژه پارک‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها، مراکز فروش و اماکن تاریخی و نظرسنجی از مسافران توسط 16 هیات است.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه بازرسی از آژانس‌های مسافرتی، آموزش 30 نفر از کارشناسان و بازرسان ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: در راستای ارزیابی عملکرد دستگاه‌های دولتی، 120 دستگاه اجرایی، نهاد عمومی و کارخانه توسط هیئت‌های نظارت ستاد صیانت استان مورد بازرسی قرار گرفته‌اند.
موسی‌پور تصریح کرد: حدود 30 درصد از کارکنان دستگاه‌های اجرایی ما از اردوهای آموزشی، سیاحتی، سبک زندگی، احکام زندگی، اخلاق فردی، اخلاق اداری و اجتماعی و ... ستاد صیانت امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان استفاده کردند.
وی با اشاره به اینکه طرح سفیران عفاف در 10 درصد دبستان‌ها و مدارس شهر کرمان اجرا شده که ظرفیت 3 هزار نفر دختر و پسر دانش‌آموز را در برگرفته است، گفت: راه‌اندازی بانک اطلاعات اعضای ستاد صیانت، بازرسی از وضعیت رعایت حقوق شهروندی از جمله سد معابر در پیاده‌روها، بازار و پایانه مسافربری نیز صورت گرفته است.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان، رضایتمندی مراجعان به دستگاه‌های دولتی و مراکز خصوصی را مورد تاکید قرار داد و افزود: این مسئله به شدت می‌تواند سرمایه اجتماعی جامعه را تحت تاثیر قرار دهد که مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
موسی پور خاطرنشان کرد: تفاهمنامه همکاری با دستگاه قضا، صدا و سیما، جراید، و مراکز آموزشی در راستای حقوق عفاف و حجاب و اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی منعقد شده است.

**** 60 درصد مردم کرمان زیر پوشش بیمه سلامت هستند
مدیرکل بیمه سلامت کرمان نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه در 75 نقطه از استان کرمان امکان دسترسی مردم به خدمات بیمه سلامت فراهم شده است، افزود:60 درصد مردم کرمان بالغ بر 2 میلیون نفر زیر پوشش بیمه سلامت هستند.
محمد جعفری با تاکید براینکه 800 هزار بار مراجعه در سال به دفاتر نمایندگی‌های بیمه سلامت در سطح استان کرمان صورت می‌گیرد، یادآورشد: پوشش بیمه‌ای را به گونه‌ای انجام دادیم که فرآیند دریافت خدمات در مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها کمترین مشکل را داشته باشند.
وی با بیان اینکه 300 قلم دارو در طرف قرارداد بیمه سلامت قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: هر شش ماه یکبار ارزیابی از خدمات ارائه شده در داخل اداره از سطح همه مراکز استان از جمله مراجعات برای دریافت خدمات بیمه‌ای ، بیماران بستری در بیمارستان‌ها و بیماران روستایی داریم.

 


منبع : پورتال اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۱۴۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید