در ستاد صیانت از حقوق شهروندی کشور به دنبال مچ گیری نیستیم
۱۳۹۵/۱۲/۲۵

در ستاد صیانت از حقوق شهروندی کشور به دنبال مچ گیری نیستیم

جانشین قائم مقام وزیر کشور در ستاد صیانت کشور با اشاره به اینکه دنبال تحرک بیشتر در حوزه های مختلف هستیم، گفت: در ستاد صیانت به دنبال مچ گیری نیستیم بلکه درصدد هستیم که کاری انجام شود.

جانشین قائم مقام وزیر کشور در ستاد صیانت کشور با اشاره به اینکه دنبال تحرک بیشتر در حوزه های مختلف هستیم، گفت: در ستاد صیانت به دنبال مچ گیری نیستیم بلکه درصدد هستیم که کاری انجام شود.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علی ملازاده ظهر چهارشنبه در نشست ارزیابی ستاد صیانت از حقوق شهروندی استان کرمان بر بهبود وضعیت حقوق شهروندی تاکید و عنوان کرد: نارضایتی مردم از سیستم اداری یکی از مشکلات جامعه است که باید در اسرع وقت این مشکلات را برطرف کنیم.
وی در جهت حقوق شهروندی و لزوم توجه به صیانت از حقوق شهروندی خواستار توجه بیشتر مسئولان و دستگاه های اجرایی به تکریم ارباب رجوع و پیگیری کار مراجعان شد و افزود: این امر می تواند موجب افزایش رضایت مندی، مشارکت و بالا رفتن سرمایه اجتماعی در جامعه شود.
جانشین قائم مقام وزیر کشور خاطرنشان کرد: در حقوق شهروندی و حجاب و عفاف وضعیت جامعه در حد انتظار نیست و راه حل آن این است که در عرصه فرهنگی، تربیتی، آموزشی و مشاوره ای اقدامات بیشتری انجام شود.
ملازاده تصریح کرد: در اجرای قانون حجاب و عفاف در سطح ادارات و دستگاه های دولتی رشد داشته و وضعیت مطلوب تری داریم اما در حوزه های بخش خصوصی باید تلاش بیشتری صورت گیرد؛ چرا که بخش های خصوصی نیز مجوزهای فعالیت خود را از دستگاه های دولتی دریافت می کنند.
وی گفت: تشنه ابتکارات استان ها در راستای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف هستیم تا تجربیات موفق هر استان را در سایر استان ها نیز اجرایی کنیم.
جانشین قائم مقام وزیر کشور بر لزوم اختصاص اعتبارات برای مقابله با آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت: رهبری به موضوع رفع آسیب های اجتماعی تاکید فراوانی داشته اند که این موارد باید مورد توجه ویژه ای قرار گیرد.
ملازاده در ادامه از ایده برگزاری آئین های عزاداری هیات های مذهبی استان کرمان در زندان های استان در ماه محرم نیز تقدیر کرد و گفت: این اقدام به همراه راه اندازی قرارگاه فضای مجازی و نیز شبکه سازمان های مردم نهاد استان کرمان جز ابتکارات استان کرمان به شمار می رود.
 
*** راه اندازی قرارگاه فضای مجازی در استان کرمان
امام جمعه موقت کرمان نیز با اشاره به اینکه طرح شورای فرهنگی از حدود سه سال قبل مطرح شده بود، ادامه داد:  قرارگاه فضای مجازی با حضور افراد فنی و متخصصان فضای مجازی در استان کرمان تشکیل شده است.
حجت الاسلام مهدی عربپور به ایجاد کمیته های آموزشی، رصد وتولید محتوا در قرارگاه فضای مجازی استان کرمان اشاره و بیان کرد: این اقدام در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی اجرایی شده است.
 
*** تدوین پیوست های فرهنگی برای توسعه فرهنگی در استان
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان نیز به تدوین پیوست های فرهنگی برای توسعه فرهنگی در استان کرمان اشاره  و بیان کرد: در کنار توسعه اقتصادی به توسعه فرهنگی مناطق نیز توجه لازم انجام شده است.
محمدرضا فتوت اظهار داشت: اقدامات استان کرمان در توسعه اقتصادی به الگوی کشوری تبدیل شده است که دراین رابطه پیوست فرهنگی این طرح ها نیز ارائه شده است.
وی خاطرنشان کرد: معتقدیم که توسعه اقتصادی بدون همراهی مردم انجام نمی شود و در این راستا مردم باید همراه با مسئولان حرکت کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان به ایجاد هشت منطقه اقتصادی در استان کرمان با مسئولیت 20 موسسه اقتصادی بزرگ نیز اشاره و عنوان کرد: طرح مثلث توسعه اقتصادی نیز با نقش آفرینی سرمایه گذاران، نمایندگان مجلس و مدیران دولتی با چتر نظارتی ائمه جمعه اجرایی شده است.
فتوت گفت: در شورای فرهنگی استان برای هر بخش و دستگاه، توسعه را تعریف کرده ایم.
 
*** برگزاری نخستین همایش حقوق شهروندی
مدیرکل بازرسی استانداری کرمان نیز گفت:بلافاصله پس از ابلاغ منشور حقوق شهروندی از سوی رئیس جمهوری، همایش حقوق شهروندی با حضور یک هزار نفر در استان کرمان اجرایی شد.
محمدباژیان افزود: استان کرمان اولین استان برگزاری این همایش در بین استان های کشور بوده است.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون در 11 فرمانداری حضور یافته و موضوع حقوق شهروندی را برای فرمانداران تشریح کرده ایم.
وی با اشاره به اینکه موضوع حقوق شهروندی موضوع جدیدی نبوده است، گفت: براساس تاکید ریاست جمهوری، حساس سازی بیشتر مسئولان مد نظر قرار گرفته است.

 


منبع : پورتال اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۲۰۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید