فرهیختگان، نخبگان و جوانان در انتخابات پیشرو خود را در معرض رای مردم قرار دهند
۱۳۹۵/۱۲/۲۶

استاندار کرمان:

فرهیختگان، نخبگان و جوانان در انتخابات پیشرو خود را در معرض رای مردم قرار دهند

استاندار کرمان خواستار تشکیل شورای شهری متخصص برای ساخت شهری پیشرفته شد و گفت: از فرهیختگان، نخبگان و جوانان درخواست می شود تا در انتخابات پیشرو خود را در معرض رای مردم قرار دهند.

استاندار کرمان خواستار تشکیل شورای شهری متخصص برای ساخت شهری پیشرفته شد و گفت: از فرهیختگان، نخبگان و جوانان درخواست می شود تا در انتخابات پیشرو خود را در معرض رای مردم قرار دهند.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی پیش از ظهر پنجشنبه در نشست با اعضای کارگروه مشاورین جوان که در سالن پیامبراعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد، با اشاره به مشکلات جوانان از جمله بحث اشتغال، مسکن و ازدواج، افزود: در دولت یازدهم سازمان استخدامی به صورت مستقل کار خود را آغاز کرده و با توجه به تورم نیروی انسانی در بدنه دولت، استان ها مجوز استخدام نیروی انسانی ندارند.
وی با اشاره به اینکه تورم نیروی انسانی در بدنه دولت موجب شده تا تناسب کیفیت در دستگاه های دولتی وجود نداشته باشد، یادآورشد: با ادغام سازمان جوانان با اداره کل ورزش و جوانان، می توان از ظرفیت این وزارتخانه برای پیشبرد امور بویژه بحث اشتغال جوانان بهره مند شد.
استاندار کرمان به طرح تقسیم بندی استان کرمان به هشت زون اقتصادی اشاره و تصریح کرد: معین اقتصادی مناطق در سراسر استان فعال هستند که بطور مثال می توان به فعالیت اتاق بازرگانی کرمان به عنوان معین شهرستان های جیرفت و عنبرآباد و ارسال اولین محموله سیب زمینی جیرفت به مرزافغانستان اشاره کرد.
رزم حسینی با تاکید براینکه اقدامات خوبی در استان کرمان در شرایط فعلی با همکاری مسئولین و همراهی مردم در حال انجام است، خاطرنشان کرد: در سراسر استان کرمان پروژه های خاصی دنبال می شود که به عنوان مثال می توان به تعطیلی 13 ساله مارچ پاشی در شهرستان ریگان اشاره کرد.
وی گفت: در شهرستان ریگان بدلیل پرداخت معوقات کارکنان، صد دستگاه خودرو مخصوص مارچ پاشی به مزایده گذاشته شد و همین امر موجب شد تا این امر در شهرستان فوق الذکر 13 سال متوقف شود اما طی پیگیری و سماجتی که از سوی مدیریت استان وجود دارد، عملیات مارچ پاشی در 2 هزار هکتار منطقه ریگان به زودی آغاز می شود.
استاندار کرمان به انعقاد قراردادی از سوی استان با ستاد عتبات عالیات به منظور بافت 50 هزار متر مربع قالی برای مفروش نمودن صحن حضرت زهرا(س) اشاره کرد و افزود: صنعت فرش که در گذشته فراموش شده بود، در دولت یازدهم مجدد احیاء شد و نخستین محموله فرش های بافت شده به عتبات عالیات ارسال شد.
رزم حسینی به اشتغالزایی 600 نفر در شهرستان راور طی این قرارداد خبر داد و یادآورشد: این کار، امری پیوسته است و که توانسته در مناطق مختلف استان کرمان بویژه شهرستان قلعه گنج اشتغالزایی قابل ملاحظه ای را ایجاد نماید لذا این صنعت باید تقویت و حمایت شود.
وی خواستار تحرکی جدی تر در حوزه جوانان در سال جدید شد و خاطرنشان کرد: انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بسیار مهم است لذا از فرهیختگان، نخبگان و جوانان درخواست می شود تا در این انتخابات خود را در معرض رای مردم قرار دهند.
استاندار کرمان به بودجه هزار و چهارصد میلیارد تومانی شهرداری کرمان جدای از سایر درآمدها اشاره و تصریح کرد: سرنوشت هیچ قومی تغییر نمی یابد مگر آنکه خودشان بخواهند لذا این فرصتی طلایی است که مردم با حضور حداکثری در پای صندوق های آراء، نقش مشارکت خود را پررنگ ایفا کرده و به افراد پاک دست، متخصص و متبحر رای دهند.
رزم حسینی با اشاره به اینکه 240 هزار نفر در سراسر کشور متقاضی نام نویسی برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شده اند، گفت: فضای استان برای برگزاری انتخاباتی امن، سالم و قانونی آماده است.
 
**** راه اندازی تالار گفتمان سازی در استان کرمان
مشاور جوان استاندار کرمان نیز در ادامه این نشست با تشریح فعالیت های کارگروه مشاورین جوان در سال 95، افزود: در سال جاری 4 جلسه دانش بنیان برگزار شده که افتتاح مرکز مبادلات بین المللی در استان یکی از ثمرات این جلسات بود.
حسین صفریان با اشاره به اینکه 12 شرکت دانش بنیان در استان با مشکلاتی همچون مجوز و اعتبارات مواجه بودند که مشکلات آنها مرتفع شد، یادآورشد: تالار گفتمان سازی استان کرمان با پیگیری و حمایت های استاندار کرمان راه اندازی شده است.
وی با اشاره به اینکه از مجموع 23 شهرستان تنها 13 نفر از فرمانداران نسبت به معرفی مشاور جوان اقدام نموده اند، تصریح کرد: طرح جانشین پروری و بانک استعدادیابی از دیگر اقداماتی است که از سوی این کارگروه به طور جد دنبال و اجرایی شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در ادامه این نشست جمعی از مشاورین جوان فرمانداران به بیان نظرات و پیشنهادات پرداختند.
استاندار کرمان نیز در پایان این نشست از تلاش و اقدامات اعضای کارگروه مشاورین جوان با اهدای لوح سپاس قدردانی کرد.

 


منبع : پورتال اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۲۸۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید